Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Do Kwon, SEC'in Terraform Duruşmasını Ertelemeye Çalışıyor

Terra'nın eski CEO'su, sahte belgelerle Podgorica havaalanında yakalandıktan sonra Karadağ'da tutuluyor.

12 Ocak 2024 09:41

Güncellenme: 12 Ocak 2024 09:49

Terra'nın eski CEO'su Do Kwon'u temsil eden avukat, ABD mahkemesinden, Karadağ'dan ne zaman iade edileceğini bilmediği için kendisine ve eski şirketine karşı gerçekleşecek olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasını ertelemesini istedi.


İlk olarak Inner City Press tarafından tespit edilen dosyaya göre, avukat ülkedeki iade işlemlerinin planlandığı kadar hızlı ilerlemediğini ve müvekkilinin şubat veya mart ayına kadar ABD'de olamayacağını bildirdi.


Mahkeme duruşmayı ertelemeyi reddetmesi durumunda Kwon'un avukatı, yokluğunun ve ifade verememesinin "bunun adaletsiz bir karar olduğu" konusunda ısrar edebilir.


Şu anda duruşmanın ocak ayı sonunda başlaması planlanıyor.


Kwon'un iade süreci, avukatının Karadağ yüksek mahkemesinin ABD veya Güney Kore'ye iade etme kararına başarılı bir şekilde itiraz etmesi ve Temyiz Mahkemesi'nin usule ilişkin sorunlar nedeniyle yeniden yargılama kararı vermesi nedeniyle ertelendi.


Hem Kwon hem de SEC, yasal anlaşmazlıklarında özet karar başvurusunda bulundular ve ikisi de karşı tarafın kendisini gerekli kanıtları sunarak savunamadığını öne sürerek duruşmaya gerek duyulmaksızın kendi lehlerine karar verilmesini talep etti.


Daha Fazla Oku

    do kwonSECTerrakaradağ

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Manta Vakfı'nın 50 Milyon Dolarlık Hibe Programı EcoFund Başvurulara Açıldı

14 Haziran 2024 11:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk