Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Standard Chartered Raporu: Trump'ın Kazanması Bitcoin’in İşine Yarayabilir

Raporda, Trump'ın seçimi kazanmasının kripto için olumlu bir ortam yaratabileceği belirtildi.

8 Mayıs 2024 10:19

Güncellenme: 8 Mayıs 2024 10:27

Yatırım bankası Standard Chartered, yayımladığı araştırma raporunda Merkez Bankası'nın devlet borcu sebebiyle ABD'nin mali hakimiyet riskini arttırdığını ve bu sebeple yatırımcılar alternatif varlıklar ararken mevzubahis senaryonun kripto para birimleri için destekleyici olabileceğini söyledi.


Raporda, "Trump yönetiminin daha destekleyici bir düzenleyici ortam aracılığıyla genel anlamda olumlu bir gelişme olabileceğini düşünüyoruz. Kendisinin bitcoin (BTC) açısından ters dolarizasyon ve ABD Hazine piyasasına duyulan güvenin azalmasına karşı iyi bir koruma sağlayacağını düşünüyoruz" ifadeleri yer aldı.


ABD mali hakimiyetinin ABD Hazine eğrisi üzerinde muhtemelen üç etkisi olacak: "Daha dik bir nominal 2 yıllık/10 yıllık eğri, getirilerde daha büyük bir artış ve vadeli primde yükseliş" diyen analist Geoff Kendrick, bitcoin fiyatının bu potansiyel gelişmelerin üçüyle de pozitif bir korelasyona sahip olduğunu belirtiyor.


Banka, Trump’ın seçimi kazanması durumunda, ikinci bir yönetimin mali kaygılar nedeniyle yabancı resmi ABD Hazinesi alıcılarının geri çekilmesini hızlandırabileceğini söylüyor. Trump'ın ilk başkanlık döneminde ABD devlet borcunun yıllık ortalama net satışının 207 milyar dolara ulaştığını da vurguluyor. Bu rakam Biden döneminde 55 milyar dolar olarak kaydediliyor.


"BTC'nin ters dolarizasyondan kaynaklanan pasif desteğine ek olarak, Trump yönetiminin daha uyumlu düzenlemeler ve ABD spot ETF'lerinin onaylanması yoluyla BTC'yi (ve genel anlamda dijital varlıkları) aktif olarak desteklemesini bekliyoruz."


Son olarak Standard Chartered, bitcoin için yıl sonu hedefini 150 bin dolar, 2025 yılı hedefini ise 200.000 dolar olarak bildirdi.


Daha Fazla Oku

    btcBitcoinDonald Trumpstandard chartered

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk