Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

"Spot Bitcoin ETF Onayının Önümüzdeki Birkaç Ay İçerisinde Gelmesi Muhtemel"

Rapora göre, başvuruların 10 Ocak’tan önce onaylanması bekleniyor.

20 Ekim 2023 14:33

Güncellenme: 20 Ekim 2023 14:47

JPMorgan’ın (JPM) çarşamba günü yayımladığı araştırma raporuna göre bitcoin (BTC), birden fazla spot bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) potansiyel onayına ilişkin artan umutlarla hafta boyunca değer kazandı.


Raporda, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Grayscale davasına itiraz etmemesinin başvuruları onaylamaya yakınlaştığı anlamına gelebileceği belirtiliyor. Grayscale, dünyanın en büyük kripto para fonu olan Grayscale Bitcoin Trust'ın (GBTC) yöneticisidir.


Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, onayın zamanlamasının belirsiz olduğunu, ancak önümüzdeki birkaç ay içerisinde gelebileceğini söylüyor. Analistler, kararın Ark 21Shares başvuruları için son tarih olan 10 Ocak'tan önce verilmesini bekliyor.


ETF'ler, hisse senetleri gibi bir borsada işlem görür ve dayanak varlığın performansını takip eder. Oldukça popülerdirler çünkü yatırımcıların temel dijital varlıkları satın almak zorunda kalmadan kripto para birimlerine erişmelerine izin verirler. Ayrıca ticaretini yapmak daha az maliyetlidir. Kripto piyasası, bir spot bitcoin ETF'sinin onaylanmasının sektöre para akışı sağlamasını umut ediyor.


Banka, düzenleyicinin herhangi bir başvuru sahibine "ilk hamle avantajı" vermek yerine aynı anda birden fazla başvuruyu onaylamasının muhtemel olduğu görüşünü yineledi.


JPMorgan, böyle bir gelişmenin ETF ücretleri konusunda rekabeti teşvik edeceği için yatırımcılar için avantajlı olabileceğini belirtti.


Raporda, "Grayscale, tröstün bir ETF'ye dönüştürülmesi için onay alırsa, ücretleri düşürmek için muhtemelen daha büyük bir baskıyla karşı karşıya kalacak" denildi.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcspot etfJPMorgan

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
P2 Ventures, Polygon Ekosistemindeki Girişimcilere 50 Milyon Dolar Taahhüt Etti

17 Nisan 2024 17:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk