Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Larry David’in Superbowl Reklamı FTX.US’i Şüphe Altında Bırakıyor

Sam Bankman-Fried, FTX borsasının iflasının kendi dolandırıcılık davasıyla alakalı olmadığını söyledi.

4 Eylül 2023 15:05

Güncellenme: 4 Eylül 2023 15:45

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından cuma günü yayımlanan dosyaya göre, komedyen Larry David ve Amerikan futbolcusu Tom Brady’nin yer aldığı FTX reklamı, iflas eden kripto borsasının ABD ve uluslararası işletmeleri arasındaki ilişkinin belirsiz olduğunu gösteriyor.


FTX'in kurucusu ve eski CEO'su Sam Bankman-Fried, hükümetin kendisine yönelik suçlamaları desteklemek için kanıt sunamayacağını iddia etmeye devam ediyor. Suçsuz olduğunu savunan Bankman-Fried’ın duruşması 2 Ekim’de başlıyor.


FTX ve FTX.US Ayrımı

Kurucunun avukatları, suçlamalar uluslararası ticaretle ilgili olduğundan ABD operasyonlarının devam etmesi gerektiğini savunuyor. Hükümet ise Bankman-Fried imparatorluğunun çöküşünden birkaç ay önce yayımlanan reklama atıfta bulunarak ayrımın o kadar da net olmadığını belirtiyor.


Dosyada şu ifadeler yer alıyor: “Mevzubahis reklamda ünlüler FTX’i ‘kriptoya girmenin güvenli ve kolay bir yolu’ olarak tanımlıyor ve FTX logosu gösteriliyor. Bu ve benzeri birçok kanıt, FTX’in uluslararası platform ve reklamlarda FTX.US’le arasında herhangi bir ayrım gözetmediğini gösteriyor.”


Ayrıca DOJ, FTX’in iflasıyla ilgili ayrıntıların üzerinden geçmek istiyor. Bakanlığın iddiasına göre, Bankman-Fried’ın müşteri fonlarını kötüye kullanmasının iflasla alakası olabilir.


Bankman-Fried, ayağa kaldırılabilecek bir şirketin kontrolünü devretmek konusunda güçlü bir adım attığını savunsa da hükümet, iflasla ilgili olayların jüriyi ilgilendirdiğini söyledi.


Bakanlık, mahkeme dosyasında “Gelecekte borsanın müşteri çekip çekemeyeceği ‘hukuki açıdan önemsizdir’” ifadelerini kullandı.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    FTXkripto borsasıftx.usSam Bankman-FriedSBF

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget CEO’sundan Spot ETH ETF 19b-4 Başvurusunun Onaylanmasına İlişkin Açıklama

27 Mayıs 2024 18:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk