Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Powell: SEC'in Dijital Varlıkların Saklanması Konusundaki Pozisyonunu Değerlendiriyoruz

SEC'in, dijital varlıklarının borsa bilançosuna ait olarak ele alınması gerekebileceğini belirten yönergesi, bankacılık düzenleyicilerinin kafalarının karışmasına neden oluyor.

22 Haziran 2022 23:09

Güncellenme: 23 Haziran 2022 11:29

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, ABD Sermaye Piyasaları Kurumu’nun (SEC) son zamanlardaki tartışmalı hareketinin ABD merkez bankası ve bankacılık düzenleyicilerinin borç verenler tarafında tutulan dijital varlıklarının muhasebeleştirilmesi konusunda ortak uygulamaya potansiyel bir çözüm getirdiğini söyledi. Powell'ın sözleri, Senato Bankacılık Komitesi'nde para politikasına ilişkin ifadesinde yer aldı.


Senato Bankacılık Komitesi'ne konuşan Powell, "Emanet varlıklar her zaman bilanço dışıydı. SEC, açıkladığı nedenlerle dijital varlıklarla ilgili olarak farklı bir karar verdi ve şimdi bunları dikkate almamız gerekiyor" dedi.


Powell, Fed'in sorumluluğunun ABD'deki bankaları denetlemek olduğu için, kripto para birimlerini elinde tutan borç verenleri değerlendirme biçimleri hakkında SEC'in yorumuna "şu anda kesinlikle çok yakından” odaklandıklarını söyledi.


Coinbase'in dosyasının ardından Biden yönetimi, gelecekteki mevzuatın müşterilerin dijital varlıklarını korumak için yasal duvarlar gerektirdiğinde ısrar ederek kamera arkasına geçti. Öte yandan geçen hafta müşterilerin para çekme işlemlerini durduran kripto kredi platformu Celsius Network'teki olaylar, müşterilerin parasını koruma sorununa fener tuttu.


Cumhuriyetçi milletvekilleri, yönergenin bir arka kapı düzenlemesi anlamına geldiğini söyledikleri iç bültende, haddini aştığını savunmuştu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk