Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Politika

OCC Başkanı Hsu, Kripto Güvensizliğine Kapılmadığını Söyledi

Michael Hsu, çoğu kripto faaliyetini ABD bankacılık sisteminin dışında tutmak için istikrarlı bir şekilde ilerliyor.

8 Eylül 2022 12:39

Güncellenme: 8 Eylül 2022 17:53

ABD düzenleyicileri, bankacılık sistemini kripto endüstrisindeki yoğun katılımdan büyük ölçüde uzak tuttular. Bu, Para Birimi Denetleme Ofisi'nin başkan vekilinin sürdürmek istediği bir durum.


Başkan Joe Biden'ın yönetiminin çoğu için Para Birimi Denetleme Ofisi'nin başkan vekili Michael Hsu, kriptoyu eleştiriyor.


Bankacılık düzenleyicileri tarafından takip edilen OCC, herhangi bir borç verenin herhangi bir kripto para birimi faaliyetine başlamadan önce izin istemesi gerektiğine dair katı politikalar oluşturdu ve faaliyetin tamamen güvenli olacağını göstermek zorunda bırakıldı.


Çarşamba günü düzenlenen yıllık büyük bir etkinlikte Hsu, son olayların bu pozisyonu güçlendirdiğini söyledi. Hsu, Mayıs ayında Terra ve LUNA tokeninin çöküşünden bahsetti ve şunu dile getirdi, "kripto para birimleri arasında kötü bir etki yarattı, birkaç kripto platformunun başarısız olmasına, çok sayıda borsanın kapanmaya zorlanmasına ve halka açık bir dizi şirkette personelin işini kaybetmesine neden oldu." 


Hsu, "Federal olarak düzenlenmiş bankacılık sistemi, aksine, büyük ölçüde etkilenmedi" dedi. "Bunun, kısmen, benimsediğimiz ve öngörülebilir gelecek için sürdürmeyi planladığımız dikkatli ve temkinli yaklaşımdan kaynaklandığına inanıyorum."


OCC, Federal Reserve ve Federal Deposit Insurance Corp., Tether'in USDT'si ve Circle Internet Financial'ın USDC'si gibi stabil coin'lerin gözetiminin nasıl ele alınacağına dair ABD hükümeti tartışmalarında yer alıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk