Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Norveç Metaverse’de Vergi Dairesi Kurdu

Norveç, Web3 teknolojileri üzerine çalışmalarına devam ediyor. Ülke şimdi de metaverse’te vergi dairesi açtı.

27 Ekim 2022 15:56

Güncellenme: 28 Ekim 2022 11:10

Norveç hükümeti Web3’ü benimsediklerini gösteren bir başka hamle yaptı ve metaverse’te vergi dairesi kurdu.


Norveç’in vergi otoritesi ve yetkili kayıt kurumu Brønnøysund, Nokios konferansında yaptıkları açıklamada danışmanlık firması Ernst and Young (EY) iş birliğinde Decentraland’da vergi dairesi kurduklarını belirtti.


Açıklamaya göre bu girişimin amacı hizmetleri genç ve teknoloji meraklısı bireylere ulaştırarak onların da Web3’e ayak basmalarını sağlamak.  


EY’nin blokzincir lideri Magnus Jones ise LinkedIn’deki paylaşımında bu iş birliği sayesinde kripto alanındaki kullanıcılara yönelik olarak merkeziyetsiz finansın (DeFi) ve NFT’lerin vergilendirilmesiyle ilgili eğitimlerin artmasını umduğunu söyledi.    


Bunun yanında Brønnøysund, merkeziyetsiz otonom organizasyonlar (DAO), cüzdanlar ve akıllı kontratlar gibi farklı Web3 hizmetleri üzerine de araştırmalar yapıyor.


Norveç, metaverse dışındaki kripto hizmetlerini de yavaş yavaş ülkeye entegre ediyor. Hükümet, Haziran ayında borsaya kayıtlı olmayan şirketlere yönelik bir sermaye tabloları platformu yayımlamak için Ethereum temelli ölçeklendirme hizmeti Arbitrum'u kullanacağını açıklamıştı. Eylül ayında ise Norveç, İsrail ve İsveç sınır ötesi merkez bankası dijital para (CBDC) ödemelerini araştıracaklarını açıklamışlardı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstanbul'daki Blok Zinciri, Web3 ve Kripto Etkinlikleri 2023

16 Eylül 2023 18:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk