Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Nijerya'dan Kaçan Binance Yöneticisi Kenya'da Bulundu, İadesi İsteniyor

Mart ayında gözaltından kaçan Nadeem Anjarwalla’nın bir hafta içerisinde iade edilmesi bekleniyor.

22 Nisan 2024 15:16

Güncellenme: 22 Nisan 2024 15:22

Kripto borsası Binance'in yöneticilerinden biri olan ve yakın zamanda Nijerya'da gözaltına alınan Nadeem Anjarwalla, Kenya'da bulundu. Birden fazla yerel medya kuruluşunun bildirdiği üzere, Anjarwalla’nın iade edilmesi bekleniyor.


Daily Post’un haberine göre, Nijeryalı yetkililer Anjarwalla'nın Nijerya’da yargılanması için Kenyalı yetkililerle birlikte çalışıyor. Ülkenin yerel gazetesi The Punch, anonim hükümet kaynaklarına atıfta bulunarak, Anjarwalla'nın uluslararası kriminal polis teşkilatı (INTERPOL) aracılığıyla bu hafta içerisinde iade edilebileceğini bildirdi.


Nijeryalı yetkililer, kripto borsasını yerel döviz kurunu manipüle etmek, vergi kaçakçılığı ve kara para aklamakla suçladıktan sonra, Binance yöneticilerinden Tigran Gambaryan ve Nadeem Anjawalla’yı ülkelerine davet edip uzlaşmak istediklerini bildirmişlerdi. Şubat ayında ise ülkeye gelen yöneticiler tutuklandı.İngiliz-Kenya çifte vatandaşı olan Anjarwalla'nın mart ayında gizli bir Kenya pasaportu kullanarak ülkeden kaçtığı bildirildi. Nijerya'da tutulmaya devam eden Gambaryan, nisan ayındaki mahkemede kara para aklama suçlamalarını reddetti.


Daha Fazla Oku

    BinanceNijeryakenyaNadeem Anjarwalla

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk