Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İki Binance Yöneticisi Zorla Nijerya’da Tutuluyor

Binance sözcüsü: "Nadeem ve Tigran'ı güvenli bir şekilde ailelerine kavuşturmak için Nijeryalı yetkililerle iş birliği içinde çalışıyoruz."

12 Mart 2024 11:09

Güncellenme: 12 Mart 2024 11:52

The Wall Street Journal ve Wired'ın haberine göre, Binance'in üst düzey yöneticilerinden Tigran Gambaryan ve Nadeem Anjarwalla, Nijeryalı yetkililer tarafından zorla tutuluyor.


Yöneticiler, Nijerya tarafından kripto borsasına yöneltilen suçlamalar nedeniyle gözaltına alınmış gibi görünüyor. Geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde, ülkede yaklaşık 26 milyar dolarlık takip edilemeyen fonun işlenmesini sağladığı için Binance'e 10 milyar dolar ceza verildiğine dair raporlar ortaya çıkmıştı.


Nijerya hükümeti, Binance ile aralarındaki bu anlaşmazlığı tartışmak adına yöneticileri ülkeye davet etti. Ailelerden alınan bilgilere göre, yöneticiler 25 Şubat'ta Abuja'ya indi. Haberde, hükümet yetkilileriyle yapılan ilk toplantıdan sonra Gambaryan ve Anjarwalla'nın "otellerine götürülüp eşyalarını toplamalarının söylendiği ve Nijerya Ulusal Güvenlik Ajansı tarafından işletilen bir ‘misafirhaneye’ götürüldükleri" belirtildi.


Wired'ın bildirdiği üzere, yöneticiler ve yetkililer arasındaki toplantı Nijerya hükümet muhafızlarının huzurunda yapıldı.


Binance sözcüsü, CoinDesk'e verdiği röportajda şunları söyledi: "Şu anda iddiaların arka planı hakkında yorum yapmamız uygun olmasa da, Nadeem ve Tigran'ı güvenli bir şekilde ailelerine kavuşturmak için Nijeryalı yetkililerle iş birliği içinde çalıştığımızı söyleyebiliriz. Kendilerine elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız. Bu konuda hızlı bir çözüm bulunacağına inanıyoruz."


Nijerya Devlet Başkanı Bola Ahmed Tinubu'nun ofisi, CoinDesk'in yorum talebine henüz yanıt vermedi.


Daha Fazla Oku

    BinanceNijerya

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk