Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Nijerya Hükümeti ve Binance Arasındaki Kara Para Aklama Davası 20 Haziran'a Ertelendi

Avukatları, Tigran Gambaryan'ın ciddi şekilde hasta olduğunu bildirdi.

24 Mayıs 2024 12:42

Güncellenme: 24 Mayıs 2024 12:49

Yöneticilerin aile sözcüsü, CoinDesk'e verdiği röportajda Nijerya mahkemesinin Binance ve iki yöneticisine karşı kara para aklama davasını, yöneticilerden birinin hasta olması nedeniyle 20 Haziran'a ertelediğini açıkladı.


Binance'in mali düzenlemeler uyum başkanı Tigran Gambaryan, işvereniyle birlikte hem vergi kaçakçılığı hem de kara para aklamakla suçlandı. Reuters'ın haberine göre, Gambaryan’ın avukatı duruşma hakimi Emeka Nwite'ye yazdığı mektupta, Gambaryan'ın "çok hasta olduğunu ve kapsamlı tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyduğunu" söyledi.


Mektupta, Gambaryan'ın perşembe günü rahatsızlanmasının ardından sıtma için intravenöz tedavisine başladığı bildirildi.


Geçen hafta 40 yaşına giren Gambaryan, şubat ayında Nijeryalı yetkililer tarafından gözaltına alındıktan sonra Boko Haram terör örgütü üyelerini barındıran Kuje hapishanesine nakledildi. Yönetici, kara para aklama suçlamalarına dahil edilen İngiliz-Kenyalı Afrika bölge müdürü Nadeem Anjarwalla ile birlikte gözaltına alınmıştı.


Gambaryan'ın eşi Yuki Gambaryan, "Dün, çok sayıda ciddi hastalık belirtisine rağmen eşimin mahkemeye çıkması istendi, daha sonra rahatsızlanıp yere yığıldı" dedi. "Kuje hapishanesindeki koşullar tek kelimeyle korkutucu. Eşim güçlü ve sağlıklı bir insan ancak aramızdaki en güçlüleri bile diz çöktürecek bir ortamla karşı karşıya."


Aile sözcüsünün açıklamasına göre, normal şartlarda çarşamba günkü duruşmada görülmesi gereken vergi kaçakçılığı suçlamaları 14 Haziran’a ertelendi.


Geçen hafta, yöneticinin kaçmaya çalışabileceği gerekçesiyle kefaletle serbest bırakılması reddedilmişti.


Gambaryan'ın eşi, “Derhal serbest bırakılması için bir kez daha çağrıda bulunuyorum" dedi. "İşverenini hedef almak için Tigran'a verilen bu ceza yeterince uzadı. Eşim hasta ve yardıma ihtiyacı var. Lütfen, biraz olsun insanlık gösterin.”


Daha Fazla Oku

    tigran gambaryanBinanceNijeryakara para aklama

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk