Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

Mahkeme, borsanın FIRS vergi kaçakçılığı suçlamalarının Tigran Gambaryan aracılığıyla tebliğ edilebileceğine karar verdi.

17 Mayıs 2024 17:50

Güncellenme: 19 Mayıs 2024 21:02

Gözaltındaki Binance yöneticisi Tigran Gambaryan’ın kefalet başvurusu, mahkemenin Gambaryan’ın kefaletle serbest kalması durumunda kaçma ihtimali olduğu gerekçesiyle reddedildi.


Binance ve yöneticilerinin kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve borsanın gözaltında tutulan Uyumluluk Başkanı Tigran Gambaryan’ın kefalet duruşmaları bugün Nijerya’da gerçekleşti. Mahkeme, Binance'in Federal Gelir İdaresi Servisi vergi kaçakçılığı suçlamalarının Gambaryan aracılığıyla tebliğ edilebileceğine karar verdi.


Tigran’ın avukatları, güncel suçlamayı inceleyip Gambaryan’a savunma yapması konusunda tavsiyede bulunabilmek adına başvuruya itiraz ettiler ve mahkeme, duruşmanın 22 Mayıs’a ertelenmesine karar verdi.


Bugün 40 yaşına giren Gambaryan, şubat ayından bu yana İngiliz-Kenyalı Afrika bölge yöneticisi Nadeem Anjarwalla ile birlikte geldiği Nijerya’da gözaltında tutuluyor.


Tigran Gambaryan'ın eşi Yuki Gambaryan, şu ifadeleri kullanıyor: "Eşimin 40. doğum gününde kendisiyle ilgisi bulunmayan suçlamalarla yargılanmak zorunda olduğuna gerçekten inanamıyorum."


"Tüm dünya ona yapılanları izliyor. Bir an önce sağduyu ve adaletin galip gelmesini, Tigran’ın evimize geri dönmesine izin verilmesini diliyorum."


Borsanın yöneticileri Nijerya'da gözaltına alındıktan bir ay sonra, kara para aklama ve vergi kaçakçılığı ile suçlandılar. Daha sonra Gambaryan, Boko Haram terörist grubunun üyelerinin de tutulduğu Kuje hapishanesine nakledildi.


Nijerya Ekonomik ve Mali Suçlar Komisyonu (EFCC) kara para aklama davası, Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan Abdulkadir Abbas'ı ilk tanık olarak çağıran Nijeryalı bir savcı tarafından yürütüldü.


Savcılık ilk tanığını sorgulamayı bitirdikten sonra, Tigran’ın avukatları tanığın çapraz sorgulamalarında kullanmak üzere kanıtların belgelerinin onaylı kopyalarını almak için duruşmanın kısa bir süreliğine durdurulmasını talep etti. Mahkeme, davayı 23 Mayıs öğlene kadar erteledi.


Binance'in sözcüsü davaya dair şunları söyledi: "Şirkette üst düzey bir karar alma yetkisi bulunmayan Tigran Gambaryan'ın gözaltında tutulmaya devam edilmesi bizi büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Tigran hayatının büyük bir kısmını kamu hizmetine ve suçla mücadeleye adamış bir isimdir. Bu suçlamalar da tamamen asılsızdır. Binance ve Nijeryalı hükümet yetkilileri arasındaki görüşmelerin devam ettiği bu süreçte serbest bırakılmalıdır."


Daha Fazla Oku

    Binancetigran gambaryandavaNijerya

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk