Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX’in Türev Borsası LedgerX, Açık Artırmayla Satıldı

FTX.US, LedgerX’in ana şirketi olan Ledger Holdings’i 2021 Ekim’de 298 milyon dolara satın almıştı.

26 Nisan 2023 09:52

Güncellenme: 26 Nisan 2023 10:50

Miami International Holdings’e (MIH) bağlı şirket M7 Holdings, kripto türevleri borsası LedgerX’in satılması için düzenlenen açık artırmayı kazandı. Anlaşmadan elde edilen gelirin yaklaşık 50 milyon dolar olması bekleniyor.


CoinDesk tarafından incelenen denetlenmiş finansal belgelere göre, FTX.US, LedgerX’in ana şirketi olan Ledger Holdings’i 2021 yılında 298 milyon dolara satın almıştı. Ayrıca Ledger Holdings, 2022 Eylül’de yatırımcılarına dış sermaye iade edeceğini söyleyen kripto hedge fonu LedgerPrime’ı da içeriyor.


LedgerX’in satışı, birden fazla erteleme yaşanan çalkantılı bir açık artırma sürecinden sonra gerçekleşti. İflas dosyalarına göre, 12 Nisan’da bir satış duruşması yapılması gerekiyordu ancak 10 Nisan’da yayımlanan dosyada “LedgerX satışının bir sonraki duyuruya kadar ertelendiği” belirtilmişti.


Belgelere göre, LedgerX 1,2 milyon dolarlık trading ve clearing geliri elde etti. 2022’de ise 17 milyon dolarlık negatif FAVÖK (faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kazanç) elde etmişti.


FTX’in yeniden yapılandırmasından sorumlu olan John J. Ray III, “Stakeholder’lara geri kazanımlar sağlamak adına varlıklardan para kazanma çabalarımızın bir örneği olan MIH ile yapılan anlaşmamızdan oldukça memnunuz.” ifadelerini kullandı.


Daha Fazla Oku

    FTXLedgerXtürev borsalar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Tracy Wang

Tracy Wang, CoinDesk'in New York'taki kıdemli bir muhabiridir. Kripto para birimlerini ele almadan önce kurumsal yatırımcılar, riskten korunma fonları ve milyarderler hakkında haberler yaptı. Yale Üniversitesi'nden Ekonomi derecesi ile mezun oldu. Aynı zamanda ABD Deniz Kuvvetleri'nde Yedek Subay olarak görev yaptı. BTC, ETH, MINA, ENS, çeşitli sabit paralar ve bazı NFT'lere sahiptir. Tracy'ye Twitter'da @0x_bae adresinden ve Telegram'da @tracycwang adresinden ulaşılabilir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Mayıs Ayında Yatay Seyretti, BTC Yeniden Yükselişte

12 Haziran 2024 19:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk