Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Kim Kardashian, EthereumMax Davasını Kazanmaya Hazır Görünüyor

Yargıç Pazartesi günü geçici olarak davayı düşürdü.

9 Kasım 2022 16:35

Güncellenme: 9 Kasım 2022 17:43

Bloomberg haberine göreyargıcın Pazartesi günü geçici bir süreliğine düşürmesinin ardından Kim Kardashian, kendisi ve diğer ünlülere, kripto para birimi EthereumMax'(EMAX) desteklemeleri nedeniyle açılan karşı davayı kazanmaya hazır görünüyor.


Emekli boksör Floyd Mayweather Jr. ve NBA Hall of Famer Paul Pierce ile birlikte Kardashian, Ocak ayında EMAX token’ları için aldatıcı reklam yapmakla suçlandı. Bu reklamlar da yatırımcıların EMAX token’larına daha yüksek fiyatlar ödemesine yol açmıştı.


Kardashian, EMAX'ın tanıtımı için 250.000 dolarlık bir ödeme aldığını açıklamamıştı ve geçen ay ilgili suçlamaları çözmek için SEC'e 1.26 milyon dolar ödedi.


Los Angeles'taki ABD Bölge Yargıcı Michael Fitzgerald Pazartesi günü yaptığı açıklamadayatırımcıların avukatlarının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi "davranmaya çalıştıklarını" ancak standart bir menkul kıymet sahtekarlığı iddiasına başvurmadıkları için "token’ları bir menkul kıymet olarak görmeyi seçmediklerini" dile getirdi. Zaman içinde nihai bir yazılı emir vereceğini de sözlerine ekledi.


İlgili haber: Kim Kardashian'ın EthereumMax Reklamı, SEC'e Bir Hediye Oldu

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
OpenAI, Sam Altman'ı CEO ve Yönetim Kurulu üyeliğinden aldı; Worldcoin %12 düştü

18 Kasım 2023 01:17

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk