Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Kim Kardashian'ın EthereumMax Reklamı, SEC'e Bir Hediye Oldu

Eski SEC yetkilisi Lisa Braganca, Kardashian'ın kripto token'ının reklamını yaptığı için para cezasına çarptırılmasından sonra ünlüler için etkilerini tartışmak üzere "First Mover" programına katıldı.

5 Ekim 2022 10:02

Güncellenme: 5 Ekim 2022 12:25

Lisa Braganca, sosyal medya ve reality TV ünlüsü Kim Kardashian'ın EthereumMax'i (EMAX) tanıttığı için para cezası ödemesinin SEC’e bir "hediye" olduğunu söyledi.


Bu haftanın başlarında "Keeping Up With the Kardashians" yıldızına, SEC tarafından 1.26 milyon dolar para cezası ödemesi istenildi. SEC, Kim Kardashian’ın EMAX'ı sadece milyonlarca sosyal medya takipçisine tanıtmakla kalmayıp, aynı zamanda bu tanıtım için aldığı 250,000 dolarlık ödemeyi açıklamadığını da söyledi. Kardashian ise yanlış yaptığını kabul etmedi fakat SEC'in devam eden soruşturmasıyla işbirliği yapmayı ve üç yıl boyunca kripto varlıkların tanıtımını yapmamayı kabul etti.


Şimdilerde kendi hukuk firmasını yöneten BragancaBaşkan Gary Gensler'ın sadece ücretli bir tanıtım değil aynı zamanda birisine ödenen veya ödenmesi beklenen miktarı da ele alan bir açıklamanın yapılmasının aslında hukuki bir durum olduğunu belirtmesinin doğru bir yol olduğunu dile getiriyor.


Braganca, Kardashian'ın Instagram gönderisinin altına yerleştirdiği "#AD" etiketine atıfta bulunarak, "Kardashian'ın patlattığı yer burası," dedi.


Braganca'ya göre, SEC'in Kardashian'ın peşinde olması garip görünse de, ünlülerin hükümet otoritesine karşı dokunulmaz olmadığını hatırlatmak gerekiyor.


SEC bu konu hakkında ilk defa ünlülerin peşinde değil. 2018 yılında, boksör Floyd Mayweather Jr., EMAX'in reklamını yaptıktan sonra benzer bir davayla karşı karşıya kalmıştı.


Braganca, SEC’in şimdi "daha büyük cezalar" arayışında olduğunu söyledi.


SEC'in neden daha fazla token çıkaranın peşinden gitmemesinin sebebine gelince, Braganca ajansın herkesin peşinden gitmek zorunda olmadığını ve yere yakın olan meyvenin daha kolay ulaşılabilir olduğunu belirtti.


Braganca, SEC'in hedefinin influencer’ların peşinden giderek token çıkaranlar üzerinde büyük bir etkisi yaratmak olduğunu ve bu şekilde sonunda da token çıkaranlara ulaşmanın çok kolay olacağını söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Piyasa Gözlemcileri Caitlyn Jenner’ın Token’ına Şüpheyle Yaklaşıyor

27 Mayıs 2024 16:06

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk