Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Kefaletle Serbest Bırakılma Kararının İptal Edilmesinin Ardından Do Kwon’un Karadağ’daki Tutukluluk Süresi Uzatıldı

Alt mahkeme, Kwon’un sahip olduğu mülklerin değerini somut kanıtlar yerine “ifadelere” dayanarak belirlemişti. Böyle olunca yüksek mahkeme kefalet onayını kabul etmedi.

25 Mayıs 2023 17:31

Güncellenme: 25 Mayıs 2023 20:23

Terraform Labs’in kurucu ortağı Do Kwon, kefalet talebinin önce onaylanması sonra iptal edilmesinin ardından Karadağ’da göz altında kalmaya devam edecek.


Ülkenin başkenti Podgorica’da yer alan alt mahkeme Kwon’un avukatları tarafından talep edilen kefalet teklifini kabul etmiş olsa da yüksek mahkeme bu kararın iptal edildiğini bildirdi.


Podgorica’daki mahkeme yüksek mahkemenin kararını doğruladı ve 17 Mayıs’ta Kwon’dan 400 bin euro (428 bin dolar) ödeme alındığını belirtti.


Yüksek mahkeme alt mahkemenin sanığın mülk değerini yeterince değerlendirmediğini tespit ettikten sonra bu kararın “somut kanıtlar olmaksızın yalnızca ifadelere dayanılarak” verildiğini, dolayısıyla geçersiz sayılacağını açıkladı.


Yüksek mahkemenin kararının ardından alt mahkeme Kwon’un tutukluluk süresini uzatmaya karar verdi.


Mahkeme, “Yeni süreçte yüksek mahkemenin fesih gerekçelerine göre ilerleyeceğiz ve sanıkların kefaletle serbest bırakılmayı kabul etmeleri durumunda savunma avukatının önerisini göz önünde bulunduracağız.” ifadelerini kullandı.


Kwon, 16 Haziran’da gerçekleşecek bir sonraki duruşmasına eski Terra yöneticisi Han Chang-joon ile birlikte katılacak.


ABD ve Güney Kore, geçtiğimiz yılın mayıs ayında Kwon’un iadesini talep etmişti.


Daha Fazla Oku

    do kwonTerra

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin'in Bitfinex Liderliğindeki Yükselişi

27 Şubat 2024 18:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk