Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

“Do Kwon’un Serveti Güney Kore’de Değil”

Güney Kore, geçtiğimiz ay Karadağ'da tutuklanan Terraform Labs CEO'sunun iadesini talep etti.

7 Nisan 2023 14:50

Güncellenme: 7 Nisan 2023 15:44

Yerel yayın kuruluşu KBS’e göre, Güney Kore’deki savcılar, iflas eden Terraform Labs'ın kurucusu Do Kwon'un Güney Kore'de elle tutulur bir varlığının olmadığını açıkladı.


Do Kwon, geçtiğimiz ay sahte belgelerle seyahat halindeyken Karadağ’da tutuklanmış, hemen ardından Güney Kore ve ABD, her iki ülkede yöneltilen suçlamalara dayanarak Kwon’un iadesini istemişti.


Güney Kore'deki savcılar, dokuz yöneticinin şirketten yaklaşık 414,5 milyar won (315 milyon dolar) kazandığını tahmin ederken, savcılar, yapılan soruşturmaların sonunda Güney Kore'de Kwon'a ait 91,4 milyar won'un "neredeyse hiçbirini" bulamadı.


Yetkililer, Terra'nın kurucu ortağı Daniel Shin'in yaklaşık 154 milyar won’a sahip olduğundan şüpheleniyor. Savcılar, geçmişte Shin için iki kez tutuklama emri çıkarmaya çalışmış ancak başaramamışlardı.


25 Mart'ta Karadağ İçişleri Bakanı Filip Adziç, Twitter’dan paylaştığı iletide, Terraform Labs'ın kurucusu Do Kwon’un Karadağ'da tutuklandığını duyurmuştu.


Filip Adziç, Twitter paylaşımında, “Karadağ polisi, en çok aranan kaçaklar listesindeki bir şüpheliyi, Singapur merkezli Terraform Labs'ın kurucu ortağı ve CEO'su Güney Kore vatandaşı Do Kwon'u tutukladı” ifadelerini kullanmıştı.


Do Kwon, birçok soruşturmayla karşı karşıyaydı ve geçtiğimiz yıl terraUSD’nin (UST) 40 milyar dolarlık ekosisteminin çöküşüyle birlikte kripto piyasalarında yarattığı şoktan sonra İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranıyordu.


Daha Fazla Oku

    do kwonterra labsDaniel Shin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk