Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Japonya’nın Web3 Yatırımları Devam Edecek

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, meclisteki konuşmasında Web3 teknolojilerine verdikleri önemi bir kez daha vurguladı.

5 Ekim 2022 09:55

Güncellenme: 5 Ekim 2022 22:50

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, yaptığı açıklamada ülkenin dijital dönüşüm yatırımlarının değiştirilemeyen token’ları (NFT) ve metaverse hizmetlerini de kapsadığını belirtti.


Japonya, istikrarlı bir şekilde dijital teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyor. Bunlar arasında dijital geleceği odak noktası alan şirketlere yönelik vergi teşvikleri de bulunuyor.  


Kishida, mecliste yaptığı konuşmada dijital teknolojinin benimsenmesini desteklemeye devam edeceklerini, metaverse ve NFT’lerden faydalanmayı sağlayan Web3 hizmetlerinin kullanılmasını teşvik edeceklerini aktardı.


Japonya’da Web3 ile ilgili gelişmelerde trend, bu alandaki oluşturulan politikaların bürokratik bir yol izlemesi yerine, yetkililerin bu hizmetleri ülkede kullanmak için attığı adımları izliyor. Kishida’nın hükümeti, yakın zamanda Ekonomi Bakanlığı altında bir Web3 ofisi kurdu. Bu ofis, ülkenin blokzinciri alanında gelişmesine yönelik politikalar oluşturuyor.


Nisan ayında ise Kishida’nın Liberal Demokratik Partisi, Web3 ile ilgili milli stratejiyi anlatan bir ‘NFT white paper’ı yayınladı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Fantom, Bazı Projelere Token Ücretlerinin Yüzde 15’ini Geri Ödeyecek

29 Mayıs 2023 13:06

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk