Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İsveç Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin'i Ülkenin Finansal Sisteminde Mümkün Olduğunca Az Görmek İstiyor

Riksbank Başkanı Erik Thedeen: "Değerlemesi imkansız bir araç ve pratikte yalnızca spekülasyona dayalı."

12 Mart 2024 18:00

Güncellenme: 13 Mart 2024 03:55

Bloomberg haberine göre, İsveç'in merkez bankası başkanı bitcoin'in (BTC) ülkenin finansal sistemine karışmasını pek de istemiyor.


Para politikası üzerine yapılan parlamento oturumunun ardından gazetecilere konuşan Riksbank Başkanı Erik Thedeen, şunları söylüyor: "Değerlemesi imkansız bir araç ve pratikte yalnızca spekülasyona dayalı."


"Amerika Birleşik Devletleri'nde birçok borsanın çöküşüne ve halkın para kaybetmesine tanık olduk. Şu anda bir yükseliş olsa da kısa bir süre önce bu değerin yerlerde olduğunu da gördük. Bu şekilde kolay para kazanılacağına inanan insanları uyarmanın önemli olduğunu düşünüyorum."


İsveç, 2022 yılında Avrupa Birliği'nin sektöre dair endişeleri sebebiyle kripto madenciliğine yasak getirmede öncü ülkelerden biriydi. Düzenleyiciler, AB'nin enerji arzının krizde olduğu dönemde yenilenebilir enerjinin ulusal şebekelere yönlendirileceğinden endişe duyuyorlardı. İsveç, Nisan 2023'te veri merkezlerine yönelik vergi teşviklerini uygulamadan kaldırdı ve bunlar arasında bitcoin madenciliği şirketleri de bulunuyordu. Daha sonra bu durum enerji vergilerinde %6.000'lik bir artış tehdidi oluşturdu.


Daha Fazla Oku

    isveçBitcoinkriptoAvrupa Birliği

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk