Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İstanbul’un İlk Crypto Mondays Buluşması Gerçekleşti

Crypto Mondays organizasyonlarının İstanbul’daki ilk ayağı 5 Eylül 2022 Pazartesi günü gerçekleşti. Uluslararası ve yerel onlarca farklı katılımcının yer aldığı etkinliğe ilgi büyüktü

8 Eylül 2022 12:22

Güncellenme: 8 Eylül 2022 15:44

2018'de New York'ta düzenlenmeye başlanan ve günümüze dek dünya çapında 30 binden fazla üyeye ulaşan Crypto Mondays topluluğu yaklaşık dört yıldır dünyanın farklı yerlerindeki katılımcılarına merkeziyetsiz dünya, blok zinciri ve kripto teknolojisi odaklı buluşmalar düzenliyor. Bir merkeziyetsiz otonom kuruluş (DAO) yapısındaki bu topluluk her Pazartesi günü konuya ilgi gösterenlerle workshoplar düzenliyor. 


Crypto Mondays'in Türkiye ayağındaki ilk buluşması 29 Ağustos 2022 Pazartesi günü Ankara gönüllüleri tarafından organize edildi. Han Tüzün’ün onarıcı finans (ReFi) hakkındaki gelişmeleri değerlendirdiği buluşma, Ankara'daki topluluk tarafından ilgiyle karşılandı. 


Crypto Mondays’in İstanbul’daki ilk buluşmasıysa geçtiğimiz Pazartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Blok Zinciri Topluluğu (BUchain) tarafından organize edildi.


BUchain’in organizasyon gönüllüsü olduğu ilk İstanbul buluşmasının teması herkesin merakla beklediği Ethereum Birleşmesi'ydi. dYdX Foundation Türkiye Lideri ve Lytera’nın kurucu ortağı Doruk İşmen katılımcılara Birleşme hakkındaki son yenilikler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Crypto Mondays’in Türk kripto ekosistemini geliştirecek etkinliklere katkı sağlamak adına oldukça önemli olduğunu düşünen İşmen, “Türk kripto ekosistemi bu tip etkinliklerle sektördeki önemli isimlerle buluşup fikir alışverişi yapabilir ve konuşmaları dinleyerek yeni bilgiler edinebilirler. Özellikle Crypto Mondays’in ilk etkinliğinde Ethereum Istanbul’u ayağa kaldırmaya ve Devcon’u İstanbul’a getirmeye çalışırken Ethereum Birleşmesi hakkında bilinmeyenleri anlatmak oldukça eğlenceliydi” diye konuşuyor.


Boğaziçi Üniversitesi Blok Zinciri Topluluğu halkla ilişkilerden sorumlu yönetim Kurulu üyesi Zeynep Ecenaz Altınok ise buluşmaya dair “15 Mayıs 2022’de düzenlediğimiz Blockchain Networking Day etkinliğinin ardından Türk ekosistemi ile yeniden bir araya gelme fırsatını kaçırmak istemedik. Organizasyon tecrübemiz ile yaklaşık 130 kişiyi bir araya getirdik ve güzel bir akışta geceyi bitirdik” diye konuşuyor.


“İstanbul’da ilk defa düzenlenen Crypto Mondays etkinliği birçok açıdan çok başarılı geçti" diye konuşan bir diğer isimse Polygon’un kurumsal çözümler lideri John Goldschmidt. "Burada tanıştığım topluluktaki çeşitlilik ve cana yakınlığı çok sevdim" diye konuşan Goldschmidt ekliyor: "İstanbul’da ve tüm dünyada bu topluluğun giderek daha da genişleyeceğini düşünüyoruz." 


Crypto Mondays İstanbul’un ana sponsoru Neufi’in kurucu ortağı Han Tüzün ise “Türkiye’yi bu yaz ziyaret ettiğimde düzenli şekilde gerçekleştirilen kripto buluşmalarında eksiklik görmüştüm. Hem Ankara hem de İstanbul’da Crypto Mondays buluşmaları düzenlenmeye devam edecek. Bu buluşmalarla topluluklara girecek yeni yüzler ve ilerleteceğimiz yeni ilişkiler için çok heyecanlıyım” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin, Kasım 2021'den Bu Yana İlk Kez 60 Bin Doları Aştı

28 Şubat 2024 17:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk