Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Hindistan'da Uyuşturucu Kaçakçılığını Kolaylaştırdığı İddiasıyla Kripto Para Borsaları Basıldı

Amit Shah, yetkililerin yasadışı uyuşturucu işlemlerini kolaylaştırdığı iddiasıyla üç Hint kripto borsasını incelemeye aldıkları hakkında açıklama yaptı.

28 Ekim 2022 14:10

Güncellenme: 1 Kasım 2022 16:09

Haber ajansı IANS tarafından yayımlanan bir habere ve Shah'ın bir tweet'ine göre, Hindistan'ın İçişleri Bakanı ve Başbakan Narendra Modi'nin yakın bir yardımcısı olan Amit Shah, darknet ve kripto para aracılığıyla uyuşturucu kaçakçılığının yanı sıra terörizm finansmanının artış gösterdiğini söyledi.  


Shah, Çarşamba günü Batı Hindistan'da bulunan Gujarat'ta uyuşturucu kaçakçılığı ve ulusal güvenlik üzerine üst düzey bir bölgesel toplantıda açıklamalarda bulundu.


ANI’ın haberine göre, Çarşamba günü Shah'ın da yer aldığı operasyonla 76 milyon dolar (623 crore INR) değerinde 13 tondan fazla ele geçirilen uyuşturucu imha edildi.


Shah'ın üç kripto para birimi borsasının yasadışı uyuşturucu işlemlerini kolaylaştırdığı iddiasıyla inceleme başlatıldığı açıklaması Economic Times haberiyle aynı zamana denk geldi.


Geçtiğimiz birkaç haftada Hintli yetkililer tarafından bir dizi kripto para borsasına incelemelerde bulunuldu ve baskınlar gerçekleştirildi.


İlgili haber: Hindistan'ın ED’si, Kara Para Aklama İddiaları Üzerine En Az 10 Kripto Borsasını Araştırıyor

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Onramp Invest, Platformuna CoinDesk 20 Endeksini Entegre Etti

29 Şubat 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk