Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Hindistan'ın ED’si, Kara Para Aklama İddiaları Üzerine En Az 10 Kripto Borsasını Araştırıyor

İcra Müdürlüğü, davada yaklaşık 1000 crore rupisinin (130 milyon dolar) aklanmış olabileceğine inanıyor.

11 Ağustos 2022 15:08

Güncellenme: 11 Ağustos 2022 15:40

Economic Times raporuna göre, Hindistan'ın İcra Müdürlüğü (ED) yabancı firmaların kripto yoluyla para aklamasına yardım ettiği iddiasıyla en az 10 kripto borsasını araştırıyor ve konunun farkında olan insanlara atıfta bulunuyor.

 

Kara para aklama soruşturması, ED'nin bir WazirX direktörünün mülklerine baskın düzenlemesinden sonra dikkat çekti. Bu, WazirX'in kurucusu Nischal Shetty ve Binance CEO'su Changpeng 'CZ' Zhao arasında Hint borsasının mülkiyeti konusunda çevrimiçi bir tartışmaya yol açtı.

 

Devlet kurumu, suçlanan firmaların anlık kredi uygulaması davasında 1,000 crore rupiden fazla veya yaklaşık 130 milyon dolar akladığını tahmin ediyor ve iddiaların çoğu Çin bağlantısı olduğunudan söz ediyor.

 

Daha önceki bir basın açıklamasında ED, bir WazirX direktörünün mülklerine baskınlar yaptıktan sonra "kripto borsalarına çağrı yapıldığını" belirtmişti. ET raporu, en az 10 borsanın soruşturma altında olduğunu ekliyor.

 

Suçlanan firmalar, Rs 100 crore'dan (yaklaşık 13 milyon dolar) daha fazla kripto satın almak için borsalara yaklaştılar ve daha sonra tokenlar, soruşturmanın raporda belirtildiği gibi mevcut bulgularına göre, gelişmiş durum tespiti yapılmadan veya şüpheli işlem raporları (STR'ler) oluşturulmadan uluslararası cüzdanlara gönderildi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 63 Bin Dolara Tutunamıyor

13 Mayıs 2024 18:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk