Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Hashkey, Hong Kong’un Perakende Müşterilerine Hizmet Veren İlk Kripto Borsası Lisansını Aldı

Borsa, kapsamını profesyonel yatırımcılardan perakende kullanıcılara kadar genişletebilecek.

3 Ağustos 2023 11:10

Güncellenme: 3 Ağustos 2023 11:23

Hong Kong'un perakende müşterilere hizmet sağlanmasına yönelik ilk kripto para borsası lisansı, şehri bir kripto merkezi haline getirmeyi hedefleyen düzenlemeler kapsamında Hashkey Exchange'e verildi.


Dijital varlık finansal hizmetler grubu Hashkey Group'un bir parçası olan Hong Kong merkezli sanal varlık borsası olan Hashkey Exchange, lisans sayesinde iş kapsamını profesyonel yatırımcılardan perakende kullanıcılara kadar genişletebileceğini duyurdu.


Borsa, yaptığı açıklamada “Halihazırda Type 1 ve Type 7 lisanslarına sahip olan HashKey Exchange, iş kapsamını profesyonel yatırımcılardan perakende kullanıcılara kadar genişletmek, kullanıcılara daha güvenli ve basit bir şekilde kripto para birimleri satın alma ve saklama imkânı sunmak üzere lisansını yükseltme sürecini başarıyla tamamlamıştır” ifadelerine yer verdi.


Hashkey Group ikinci çeyrekte perakende müşterilere hizmet verecek düzenlenmiş bir borsa planını duyurmuştu. Şirket, Hong Kong'un bir kripto merkezi olmak istediğini duyurmasıyla bundan faydalanmak adına 1 milyar dolarlık fon toplamaya başlamıştı.


Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, CoinDesk'in yorum ve onay talebine henüz yanıt vermedi.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Hong Konghashkeykripto borsasıÇinÇin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Düzeltmesi Yaklaşıyor Olabilir

26 Şubat 2024 20:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk