Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Gensler, İfade Öncesi Kriptoya Yönelik Şikayetlerine Devam Ediyor

Komisyon son zamanlarda tökezlemesine rağmen Başkan Gary Gensler endüstriyi eleştirmeyi bırakmıyor.

12 Eylül 2023 11:50

Güncellenme: 12 Eylül 2023 12:01

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, komisyonun sektörle yasal mücadelesinde ikinci darbeyi de almasının ardından kriptoya yönelik itirazlarını ikiye katladı.


Gensler, kripto savunucularına umut veren Ripple davasındaki kararlardan ve Grayscale’in SEC’e karşı zaferinden sonra bile sektöre karşıt duruşunu koruyor.


Gensler’ın Açıklamaları

SEC Başkanı, pazartesi günü şunları söyledi: “Kripto endüstrisinin menkul kıymetler yasalarıyla uyumsuzluğu göz önüne alındığında piyasanın birçok sorun yaşaması hiç de şaşırtıcı değil.”


“Kripto token’larının büyük çoğunluğu yatırım sözleşmesi gerekliliklerini karşılıyor. Bu da çoğu kripto token’ının menkul kıymetler yasalarına tabi olduğunu gösteriyor. Tam da bu yüzden kripto aracıları menkul kıymetler yasalarına uymalıdır.”


Ripple’ın XRP satışlarıyla alakalı mahkeme kararı, token’ların perakende tüketicilere satılmasının menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediğini söylüyor. SEC kararın temyizi için başvuru yapmış olsa da düzenleyiciyle benzer davalar yürüten şirketlerin bu kararı kullanması oldukça muhtemel. Ancak yakın tarihli Terraform Labs davasında yargıcın tam tersi bir karar verdiğini de unutmamak gerek.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Gary GenslerSECGrayscaleXRPRipple

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Spot ETF'leri Beş Gündür Net Çıkış Kaydediyor

19 Nisan 2024 14:06

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk