Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası FTX Yeniden Açılabilir

FTT’nin fiyatı iki katından fazla arttı.

13 Nisan 2023 09:57

Güncellenme: 13 Nisan 2023 11:44

Sullivan & Cromwell avukatları, kasım ayında iflas eden kripto para borsası FTX’in gelecekte yeniden açılma ihtimalini düşündüğünü açıkladı.

Borsadan alacaklıların varlıklarının bir kısmını yeniden açılan borsada hisseye dönüştürmelerine izin verme olasılığı da konuşuluyor. FTX’in FTT token fiyatı ise bu haberin ardından iki katından fazla artış gösterdi.

Borsanın baş avukatı Andy Dietderich, mahkemeye borsayı yeniden açmanın şirketin geleceği için düşünülen birçok potansiyel seçenekten biri olduğunu söyledi.

Dietderich, bu yol izlenirse sermayenin önemli miktarda artırılmasını gerekeceğini belirtti. Bu sermayenin FTX mülkünün sermayesinden mi yoksa üçüncü taraf sermayesinden mi gelmesi gerektiği konusunda iç tartışmalar olduğunu ekledi.

Avukat, “Müşterilerin, alacaklarının bir kısmını nakit olarak, geri kalanını yeniden açılacak olan borsadan hisse olarak almasına dair tartışmalar sürüyor.” ifadelerini kullandı.


Ancak avukat, FTX’in yeniden açılma olasılığının birçok ihtimalden yalnızca biri olduğunu ve şu anda herhangi bir nihai karar verilmediğini vurguladı.Ayrıca, FTX avukatları mahkemeye ocak ayındaki 1,9 milyar dolarlık irsaliye sonrasında 7,3 milyar dolarlık likit varlık kurtarabildiklerini bildirdi. Bununla birlikte, FTX’in hâlâ “mülkiyet dağılımından uzak” olduğunu eklediler.


Daha Fazla Oku

    FTXFTTiflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk