Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

FTX Varlıklarını Satmak ve Konuyla Alakalı Galaxy’nin CEO’suna Danışmak İstiyor

İflas eden borsa, alacaklıların iadelerini dolar cinsinden ödemeyi planlıyor.

24 Ağustos 2023 16:50

Güncellenme: 24 Ağustos 2023 17:04

Geçtiğimiz yılın kasım ayında iflas başvurusunda bulunan kripto borsası FTX, yüksek değere sahip kripto varlıklarını satmaya, stake’lemeye ve hedge etmeye başlamak istiyor. Çarşamba günü yayımlanan mahkeme dosyalarına göre şirket, danışman olarak Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz’ı seçti.


FTX, alacaklılarına bitcoin (BTC) veya ether (ETH) yerine fiat para birimleriyle ödeme yapmayı düşünüyor ancak, 3 milyar dolarlık kripto varlığın değer kaybı yaşamaması için dikkatli davranmaları gerekiyor.


Borsanın avukatları mahkeme dosyasında, “Bitcoin ve ether hedge etmek, borçluların (FTX’in) potansiyel aşağı yönlü hareket riskini sınırlayabilmelerini sağlayacak. Kararlaştırılan dijital varlıkların stake’lenmesi de düşük riskli getiriler sağlayacağından alacaklıların yararına olacak” ifadelerini kullandı.


FTX, kripto yığınına olan ilginin hisse senetlerine katkıda bulunmasını ve hâlâ paralarını bekleyen müşterilere ödeme konusunda yardımcı olmasını umuyor. Şu anda yeniden yapılandırma uzmanı John J. Ray III tarafından yönetilen şirket, tüm varlıkların tek seferde satılmasının fiyat düşüşüne yol açabileceğinden endişe ediyor.


Dosyada, “Galaxy Asset Management, düşünülen işlem türleri ve yatırım hedefleri de dahil olmak üzere dijital varlık yönetimi ve ticareti ile ilgili alanlarda geniş deneyime sahiptir” ifadeleri yer alıyor.


Bu varlık yönetimi imparatorluğunun bir parçası olan Galaxy Digital (GLXY), FTX’in iflası sırasında borsada milyonları olduğunu açıklamıştı. Yeni dosyalar ise varlık yöneticilerinin FTX'in çıkarları doğrultusunda hareket etmesini sağlayacak çıkar çatışması prosedürlerini detaylandırıyor.


FTX nisan ayında 3,4 milyar dolar değerinde likit kripto varlığa sahip olduğunu söyledi. Temmuz ayında ise müşterilere geri ödeme yapmadan önce kriptodan nakit para kazanmayı beklediğini, ancak uluslararası müşterilerin yeniden başlatılan borsaya erişebileceklerini açıkladı. Kredi sağlayıcısı Celsius gibi diğer iflas eden kripto firmaları, alacaklılara BTC ve ETH dahil olmak üzere likit kripto para birimleriyle ödeme yapmayı seçti.


Taleplerin Delaware iflas mahkemesi tarafından onaylanması gerekiyor. 


İlginiz çekebilir:Daha Fazla Oku

    FTXiflasgalaxyGalaxy Digitalvarlık yönetimi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk