Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

FTX Borçluları, ABD Mütevelli Heyeti’nin İtirazlarının Ardından Anlaşmayı Yeniledi

Borçlular tüm adımları ABD Mütevelli Heyeti'ne de bildirecek ve iflas taleplerindeki üzerinde anlaşmaya varılmış değer sınırı 10 milyon dolardan 7 milyon dolara düşürülecek.

21 Ağustos 2023 11:14

Güncellenme: 21 Ağustos 2023 11:20

Pazar gününe ait mahkeme dosyasına göre, ABD Mütevelli Heyeti iflas eden kripto borsası FTX’in kararlaştırdığı önergeye itiraz etti. İtirazın ardından FTX, önergeyi revize etmek zorunda kaldı.


FTX borçluları, heyeti “iki farklı alacaklı komitesi tarafından yeterince incelenen çözüm sürecine dahil olmaya çalışan” ve “önergeye itiraz eden tek taraf” diyerek eleştirse de endişeye mahal vermemek adına revize önerdiklerini bildirdi.


Alacaklı komiteleri, Teminatsız Alacaklılar Resmi Komitesi ve uluslararası müşterilerin geçici komitesinden oluşuyor.


Öneriye göre, borçlular adımları ABD Mütevelli Heyeti'ne de ihbar edilecek ve iflas taleplerindeki uzlaşma değeri sınırı (claim) 10 milyon dolardan 7 milyon dolara düşürülecek. Ayrıca borçlular aylık olarak rapor sunacak. 


ABD Mütevelli Heyeti 10 milyon doların “küçük” bir talep oluşturmak için çok yüksek bir meblağ olduğunu söyleyerek itiraz etmişti.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    FTXkriptoiflasabd mütevelli heyetikripto borsası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Yatırım Firması Deus X Capital Başlatıldı

2 Ekim 2023 15:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk