Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Endonezya, Bu Yılın Sonuna Kadar Kripto Borsası Kuracak

Ticaret bakan yardımcısı Jerry Sambuaga Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Endonezya hükümetinin söz konusu borsayı müşterileri korumak için bir araç olarak gördüğünü söyledi.

1 Eylül 2022 15:53

Güncellenme: 1 Eylül 2022 17:41

DealStreetAsia tarafından yayımlanan bir habere göre, Endonezya hükümeti 2022'nin sonuna kadar bir kripto borsası kurmayı planlıyor.


Borsa, Endonezya’nın Bappebti olarak bilinen Emtia Vadeli İşlemler Alım Satım Düzenleme Kurumu tarafından lisans verilen 25 borsadan bazıları gibi dijital varlık endüstrisindeki şirketleri listeleyecek.


Haberde, Endonezya hükümetinin borsayı dijital para birimlerine karşı artan ilgiden dolayı tüketicileri korumak için bir araç olarak görüyor. 


Sambuaga, "Bir borsa oluşturmak birçok hazırlık gerektiriyor" dedi. "Hangi varlıkların borsaya dahil edilmesi gerektiğini görmemiz gerekiyor. İkincisi, söz konusu varlıkları doğrulamamız gerekiyor. Üçüncü olarak asgari sermaye, mevduat ve teknik şeylerle ilgili diğer gereklilikler var."


Bappebti'ye göre, Endonezya'daki kripto işlemleri 2021 yılında 859.4 trilyon rupiah (57,6 milyar dolar) seviyesinde gerçekleşti ve kullanıcı sayısı bu yılın Haziran ayı itibarıyla 15,1 milyona ulaştı.


Bu haftanın başlarında Endonezya'nın en büyük teknoloji şirketi GoTo Gojek Tokopedia (GOTO), Bappebti tarafından lisans verilen 25 firmadan biri olan yerel borsa Kripto Maksima Koin'i satın alarak kripto sektörüne girdi.


Endonezya Ticaret Bakanlığı, CoinDesk'in açıklama yapma talebine hemen yanıt vermedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
AB Parlamentosu, Kara Para Aklamayı Önlemeye Yönelik Yasa Paketini Oyladı

27 Nisan 2024 16:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk