Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Endonezya'nın En Büyük Teknoloji Firması Yerel Bir Borsa Satın Alarak Kriptoya Girdi

GoTo Gojek Tokopedia, Kripto Maksima Koin'i 124.84 milyar rupiah (8.38 milyon dolar) karşılığında satın aldı.

30 Ağustos 2022 13:02

Güncellenme: 30 Ağustos 2022 16:27

Reuters'a göre, Endonezya'nın en büyük teknoloji şirketi GoTo Gojek Tokopedia (GOTO), yerel kripto borsası Kripto Maksima Koin'i satın alarak kripto para birimi piyasasına giriş yapmış oldu.


GoTo, Endonezya'nın borsa düzenleyicisine yaptığı açıklamaya göre 124.84 milyar rupiah (8.38 milyon dolar) ödedi.


2021 yılında paylaşımlı yolculuk uygulaması Gojek ve e-ticaret platformu Tokopedia arasındaki birleşmeden oluşan teknoloji firması, Nisan ayında halka arzda 1 milyar doların üzerinde para topladı ve Endonezya'nın 1 trilyon dolarlık GSYİH'sına % 2'den fazla katkıda bulunduğunu belirtiyor. Habere göre "çeşitli para yönetimi merkezi" olmak istiyor.


Kripto Maksima, Endonezya'nın Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Düzenleme Kurumu'na kayıtlı 25 kripto borsasından biridir. Aynı zamanda Kripto Maksima, Bappebti olarak da biliniyor. Tech in Asia’ya göre, düzenleyici, işlemleri "şeffaf, verimli ve etkili" hale getirmek amacıyla bu ayın başında kripto firmalarına yeni kayıt sertifikası vermeyi durdurdu.


GoTo, CoinDesk'in açıklama talebine hemen yanıt vermedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Acun Ilıcalı'nın Futbol Takımına Sponsor Olan Kripto Borsasının Sahibi Tutuklandı

29 Kasım 2023 16:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk