Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

El Salvador Tahmin Edilenden Çok Daha Fazla Bitcoin’e Sahip

Ülke, bu hafta soğuk depolama cüzdanına 400 milyon dolar değerinde BTC taşıdı.

15 Mart 2024 10:43

Güncellenme: 15 Mart 2024 11:25

Başkan Nayib Bukele’nin yaptığı açıklamaya göre, Orta Amerika ülkesi El Salvador bu hafta soğuk depolama cüzdanına 400 milyon dolar değerinde bitcoin (BTC) taşıdı.


Bukele, Twitter paylaşımında yeni oluşumlarından "ilk #Bitcoin kumbaramız" olarak bahsetti. Perşembe günkü fiyatlarla 411 milyon dolar değerinde 5.689,68 BTC tutan bir cüzdanın fotoğrafını paylaşan Bukele, ülkenin soğuk cüzdanını "ulusal topraklardaki fiziksel bir kasada" sakladıklarını söyledi.


Bu büyüklükteki bir bitcoin yatırımı, El Salvador'un varlıklarını daha önce bilinenden çok daha yükseğe taşıyor. Bukele, bu haftanın başlarında alaycı bir şekilde BTC’yi sadece satın alarak değil, aynı zamanda pasaport satarak, işletmeler için para dönüşümleri sağlayarak, madencilik yaparak ve devlet hizmetlerinden faydalanarak elde ettiklerini söylemişti.


El Salvador, kripto para biriminin 52 bin dolardan işlem gördüğü Eylül 2021'de hazine varlığı olarak bitcoin satın alan ilk ülke olmuştu. Açıklamanın yapıldığı gün (dün) 72 bin doların üzerinde seyreden BTC fiyatları, son 24 saat içerisinde 68 bin dolara kadar gerilemiş durumda.


Arkham Intelligence verilerine göre, soğuk cüzdana yapılan transferlerin çoğu geçtiğimiz hafta ve perşembe günü gerçekleşti. En çok kullanılan platform ise Bitfinex oldu.Daha Fazla Oku

    El SalvadorBitcoinbtcnayib bukele

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk