Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Dünyanın İlk Bitcoin Tahvilleri El Salvador’dan Düzenleyici Onayı Aldı

Tahvillerin 2024'ün 1. çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

12 Aralık 2023 18:15

Güncellenme: 12 Aralık 2023 19:17

El Salvador'un uzun süredir planlanan bitcoin (BTC) tahvilleri, düzenleyici onayı alarak 2024’ün ilk aylarında yapılacak olan ihraca bir adım daha yaklaştı.


Tahviller, kripto borsası Bitfinex'in düzenlenmiş bir bölümü olan Bitfinex Securities'de sunulacak.


El Salvador Ulusal Bitcoin Ofisi, "Volcano Bond, Dijital Varlıklar Komisyonu'ndan (CNAD) düzenleyici onay aldı" açıklamasında şunları da söyledi: "Tahvilin 2024'ün ilk çeyreğinde ihraç edileceğini tahmin ediyoruz."Ülkenin başkanı Nayib Bukele de Twitter paylaşımlarıyla gelişmeleri doğruladı.


“Volkan tahvilleri” olarak adlandırılan tahviller, Nayib Bukele’nin 2021 yılında bitcoin’i yasal ihale olarak tanıyan yasayı kabul etmesinin hemen ardından duyurulmuştu.


Bukele’nin hedefi, yenilenebilir enerjiye dayalı bitcoin madenciliği endüstrisine zemin hazırlamak adına bitcoin destekli tahviller aracılığıyla 1 milyar dolar toplamaktı.


İhraç başlangıçta Mart 2022 için planlanmıştı, ancak birkaç kez ertelendi. Bununla birlikte, Kasım 2022'nin sonunda, dijital varlıklar yasa tasarısı Bukele'nin partisi Nuevas Ideas'ın büyük çoğunluğa sahip olduğu Yasama Meclisi'ne sunuldu.


Altmış iki vekilin oy verdiği toplantıda yalnızca on altı kişi yasanın aleyhine oy kullandı ve yasa, Ocak 2021’de kabul edildi.


Aynı zamanda El Salvador, geçtiğimiz haftalarda “Freedom VISA” (Özgürlük Vizesi) adlı bir program başlatarak bitcoin ve tether (USDT) stabilcoin’ine yılda en az 1 milyon dolar yatıran bin kişiye oturma izni verdi.


Daha Fazla Oku

    El SalvadorBitcointahvil

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk