Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Delaware Adalet Bakanlığı ‘Pig Butchering’ Dolandırıcılığına Karışan Cüzdanları Donduruyor

Toplam 23 kuruluştan, yaygın bir kripto romantizm dolandırıcılığının bir versiyonu olan ‘Pig Butchering’ dolandırıcılığına karışan hesapların dondurulması istendi.

29 Eylül 2022 10:43

Güncellenme: 29 Eylül 2022 15:33

Delaware emniyet yetkilileri, dolandırıcıların yatırımcıları kripto varlıklarını göndermeleri için cezbedici olanaklar sunarak etkileyen, kripto romantizim dolandırıcılığının bir başka versiyonu olan "Pig Butchering" dolandırıcılığına karışan kişilere ait hesapları dondurdu.


Çarşamba günü yapılan bir basın açıklamasındadevletin adalet bakanlığı, ajansın cüzdanlar, hesaplar ve bireyler de dahil olmak üzere 23 kuruluşa durdurma emri verdiği söylendi.


Duyuru, "Pig Butchering" kripto dolandırıcılığını durdurmak için daha geniş bir Delaware DOJ girişiminin bir parçası.


Yatırımcıların kripto para birimi işlemleriyle ilgili online konuşmalarda dikkatli davranmaları istendi.


Kripto romantizm dolandırıcılıkları birkaç yıldır devam ediyor ve işleyişi ise online olarak yabancılarla sohbet ederken fonlarını çekmeden önce kriptoya yatırım yapmalarını söyleniyor. "Pig Butchering" dolandırıcılıkları, tüketicileri bu varlıkları hortumlamadan önce zaman içinde kriptoya küçük miktarlarda yatırım yapmaya ikna ederler. Aslında olay tam da şöyle ilerler domuzu önce besleyip şişmanlatrlar ve sonsarında kesip yerler.


Cipherblade'e göre, 2021'de "domuz kasaplığıdolandırıcılıklarında "milyarlarca dolar" çalındı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk