Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Coinbase, Etkisiz Düzenlemeleri Nedeniyle SEC'i Eleştirdi

Kripto borsası, komisyona kripto para birimleriyle ilgili mevcut mevzuat hakkındaki şikayetlerini vurgulayan bir dilekçe verdi.

22 Temmuz 2022 10:13

Güncellenme: 22 Temmuz 2022 15:04

Coinbase (COIN), ABD'deki kripto para birimi düzenlemesinin mevcut durumunu eleştiren ABD Sermaye Piyasaları Kurumu’'na dilekçe verdi.


Kripto borsasının Baş Politika Sorumlusu Faryar Shirzad Perşembe günü paylaştığı blog yazısında dilekçenin arkasındaki nedenleri açıkladı ve etkili düzenleme olmadan ABD'nin dijital varlık inovasyonunda geride kalacağını söyledi.


Shirzad, “Kripto menkul kıymetler söz konusu olduğunda, bu pazarın olgunlaşmasını engelleyen önemli, temel bir engel var. Bu engel, piyasa kurallarının dijital olarak yerel enstrümanlar için çalışmadığı gerçeğidir” diye yazdı.


Shirzad, “Menkul kıymet olan kripto varlıkların, güvenli ve verimli uygulamalara rehberlik etmek için güncellenmiş bir kural kitabına ihtiyacı var. Menkul kıymet olmayan kripto varlıkların, bu kuralların dışında olma kesinliğine ihtiyacı var. Bunun dışındaki herhangi bir şey, inovasyon ve nihayetinde tüketicile rağmen mevcut teknolojileri sağlamlaştırma etkisine sahip olacaktır” dedi.


Coinbase Baş Hukuk Görevlisi Paul Grewal dilekçede, hangi dijital varlıkların menkul kıymet oluşturduğunın net olmamasına, çelişkili veya gereksiz gereksinimler de dahil olmak üzere kripto para birimlerinin düzenlenmesiyle ilgili temel zorluklara değindi. 


Grewal ayrıca sınıflandırma, ihraç, alım satım ve saklama konularını ele alan düzenleyici bir çerçeve oluştururken SEC'in dikkate alması gereken bir dizi soru da sıraladı.


SEC kendisi de kripto para birimlerini çevreleyen düzenleme eksikliği konusunda endişelerini dile getirdi. Bu haftanın başlarında, komisyonun icra direktörü Gurbir Grewal, Kongre'ye SEC'in Kripto Varlıklarını ve Siber Birimi genişletme arzusunu söyledi. Aynı gün, Gensler iflasla karşı karşıya kalan son şirketlerin uyum eksikliğiyle ilgili endişelerini tartıştı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Kripto Piyasası Düşüşte

9 Mayıs 2024 18:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk