Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Circle, Fransa’da Tescil Edilmek İstiyor

Stabil coin ihraççısı, Avrupa operasyonlarını genişletmek istiyor ve AB’nin MiCA yasası kapsamındaki yeni zorunlu karşılıklar için hazırlanıyor.

21 Mart 2023 14:25

Güncellenme: 21 Mart 2023 16:51

Stabil coin ihraççısı Circle, Salı günü, Fransa'da kripto sağlayıcısı ruhsatı ve e-para sağlayıcısı lisansı almak için müracaatta bulunduğunu açıkladı.


Circle, Fransa'yı genişletilmiş Avrupa operasyonları için bir üs haline getirmeyi amaçladığını ve stabil coin ihraççılarının denge risklerini yönetmesini gerektiren yeni Avrupa Birliği kurallarına hazırlandığını söyledi.


Circle CEO'su Jeremy Allaire, Fransa'nın "yenilikçi kripto düzenlemesine yönelik büyük uğraşlarına" değinerek, "Avrupa’ya büyüme stratejimizi bu uygulamayla başka bir seviyeye taşımaktan heyecan duyuyoruz" dedi.


Kayıt, şirketlerin yönetişim ve kara para aklama protokolleri kontrollerinden geçmelerini gerektirir ve Fransız piyasasına hizmet etmelerini sağlar.


Circle aynı zamanda, euro destekli stabil coin olan EUROC'in de AB'nin Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesine uymasını talep ettiğini belirtti. Yasa, itibari paraya bağlı herhangi bir kripto paranın ihraççılarının rezerv tutmasını zorunlu kılıyor ve ABD doları gibi yabancı paralarla eşleştirilmiş olanların ticaretine üst sınır koyuyor.


Axa Investment Managers, Binance ve Societe Generale, Fransa'nın Ocak 2024’ten itibaren daha da katılaşacak olan düzenleyici sistemine şimdiden kayıtlı.


MiCA, 18 Nisan'da Avrupa Parlamentosu'ndaki müzakerede son kez konuşulacak ve önceden bir AB üye ülkesinde kayıtlı olan şirketler için ekstra bir geçiş imkanını da kapsayacak.


Daha Fazla Oku

    CircleMİCAJeremy Allairestabil coin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
FIL ve GRT Rallisi Bitcoin’e Rağmen CoinDesk Programlama Endeksini Yükseltiyor

23 Şubat 2024 15:52

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk