Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

AB’nin MiCA Kripto Yasası Müzakeresi 18 Nisan’da

Kriptoya yeni bir lisanslama sistemi getirecek Kripto Varlık Piyasaları Mevzuatına ilişkin müzakere 18 Nisan'da, son oylama ise 19 Nisan’da yapılacak.

20 Mart 2023 15:48

Güncellenme: 20 Mart 2023 16:42

Avrupa Birliği'nin Kripto Varlık Piyasaları Mevzuatına (MiCA) dair, Avrupa Parlamentosu'nda yapılacak müzakere için tarih 18 Nisan olarak belirlendi ve Parlamento'nun sitesinde yayınlanan gündeme göre, blok genelinde bir kripto lisanslama düzenlemesi getirecek olan kritik yasanın resmi anlaşmasının son hali bu tarihte müjdelenecek. 


Yasanın siyasi taslağı Haziran’da tamamlanmıştı, ancak AB'nin 24 resmi diline çevrilmesi gereken yasal metin üzerinde kesin anlaşmaya varılmasında birçok aksaklık yaşandı.


Normal parlamento prosedürlerine göre, MiCA ile ilgili son oylama bir sonraki günde, 19 Nisan'da yapılacak.


MiCA görüşmesi, ihtilaflı bir şekilde kripto sağlayıcılarına müşterilerin kimliklerini doğrulaması zorunluluğu getiren ve yine Haziran’da geçici olarak kabul edilen fon transferi düzenlemesi olarak bilinen başka bir yasa üzerine müzakerelerle devam edecek.


Parlamento’nun Ekonomik ve Parasal İşler Komisyonu'ndaki meclis üyeleri, Ekim ayında MiCA yasası lehine 28-1 oy kullandı ve ulusal diplomatlar da bu planın altına imzalarını attı.


Mevzuat, cüzdanlar ve borsalar gibi kripto şirketlerine, yönetişim ve tüketiciyi koruma normlarını karşılamaları halinde blok genelinde faaliyet gösterme hakkı sunuyor hem de stabil coin’ler için rezerv gereksinimleri getiriyor. Onaylandığı takdirde AB'nin resmî gazetesinde yayınlanacak ve bir ila üç yıl sonra yürürlüğe girecek.


Daha Fazla Oku

    ABMİCAAvrupa Parlamentosu

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk