Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

“Changpeng Zhao’nun Kaçma İhtimali Göz Ardı Edilmemeli”

DOJ, Binance’in eski CEO’sunun hüküm verilene kadar serbest kalması gerektiğini savunuyor, tabii ABD sınırları içerisinde.

27 Kasım 2023 10:46

Güncellenme: 27 Kasım 2023 11:13

ABD Adalet Bakanlığı, Changpeng “CZ” Zhao’nun cezası kesinleşene kadar hapiste kalmasını istemiyor, ancak kaçma ihtimali de olduğundan eski CEO’nun ABD’den ayrılmaması gerektiğini söylüyor.


CZ’nin avukatı ise Kanada pasaportuna sahip BAE vatandaşı bir kişinin gönüllü olarak ABD’ye gelip itirafta bulunmasının önemine dikkat çekiyor.Geçtiğimiz hafta düzenlenen dava dosyasında, “Bay Zhao’nun gönüllü bir şekilde teslim olması, davayı çözmeye yönelik adımları ve kefalet önergesi gibi etkenler, Yargıç Tsuchida’nın Zhao’nun BAE’de ikamet etse bile firar etme riski taşımadığına karar vermesinde büyük bir rol oynadı” ifadeleri yer alıyor.


Ancak, bakanlığın avukatları ABD ile BAE arasında herhangi bir iade anlaşması olmadığından böyle bir şeyi tasvip etmediklerini söyledi. Savcılar da Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vatandaşı olan Zhao'nun "ABD ile asgari bağları" olduğunu ve ayrılmasına izin verilmesi durumunda geri dönmeyebileceğini savundu.


Zhao, ABD’deki kara para aklamayı önleme yasalarını çiğnediğini kabullendi ve kripto para borsası Binance’teki CEO’luk görevinden istifa etti. ABD Adalet Bakanlığı tarihindeki en büyük kurumsal para cezalarından biri olan 4,3 milyar dolarlık cezayı ödemeyi kabul eden borsa, birden fazla cezai ve hukuki suçlamayı kabul etmiş durumda.


Daha Fazla Oku

    Changpeng ZhaoCZkripto borsasıBinance

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk