Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Celsius Token Sahiplerinin CEL Değerlemesi Talebi Reddedildi

İflas eden kripto kredi sağlayıcısının bazı alacaklıları, borçlarının şirketin iflas ettiği nominal fiyat olan 0,80 dolardan hesaplanması gerektiğini savunuyor.

25 Ağustos 2023 18:03

Güncellenme: 25 Ağustos 2023 18:30

Perşembe günkü mahkeme sonucuna göre, CEL'in Temmuz 2022'deki 0,80 dolar değerinden hesaplanması yönündeki talep reddedildi.


Şirket, token sahiplerine karşı savunmasında iflasın gerçekleştiği sırada önemli bir piyasa manipülasyonu yaşandığını ve mevzubahis değerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.


İki token sahibi, Santos Caceres ve Otis Davis, CEL sahiplerinin komitesi aracılığıyla iflas müzakerelerine katılabilmek için mahkemeye baskı yapsalar da Yargıç Martin Glenn bunu reddetti.


Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile herhangi bir anlaşmazlığa girmekten çekinen Glenn, "Önergelerdeki, bu emirdeki veya duruşmada duyurulan hiçbir şey, federal menkul kıymetler yasaları kapsamında kripto varlıkların veya kripto varlıkları içeren işlemlerin menkul kıymet olup olmadığına ilişkin bir bulgu teşkil etmez" açıklamasında bulundu.


Celsius yönetimi faaliyetleri sonlandırmayı, şirketin kripto konsorsiyumu Fahrenheit'a satışını hızlandırmayı ve alacaklılara fon iadesi yapmayı amaçladıkları için CEL'in 0,25 dolar seviyesinden değerlendirilmesini önerdi. Geçen hafta Glenn'in onayladığı Fahrenheit'a satışla ilgili bir belgede yer alan bu değerleme, daha önce önerilen 0,20 dolara göre yüksek bir seviye.


Ocak ayında Glenn'in atadığı tarafsız inceleme uzmanı Shoba Pillay, CEL piyasasının büyük ölçüde şirket tarafından o dönemin CEO'su Alex Mashinsky gibi içerden isimlerin kârına olacak şekilde manipüle edildiğini bildirdi. Düzenleyiciler, Mashinsky'yi piyasa manipülasyonu da dahil olmak üzere birçok suçlamayla tutukladı.


Alacaklıların satış planını değerlendirmek ve oy kullanmak için bir ay süreleri bulunuyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Celsiusalex mashinskyiflascel

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Finans Protokolü Usual, Gerçek Dünya Varlıkları Tarafından Desteklenen Stabilcoin'ini Tanıttı

29 Şubat 2024 00:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk