Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Celsius, 150 Milyon Dolarlık Token’ı İade Etmediği Gerekçesiyle StakeHound’a Dava Açıyor

Celsius’un iddiasına göre, StakeHound’un 55 bin ETH, 50 milyon MATIC ve 66 bin DOT ödemesi gerekiyor.

12 Temmuz 2023 10:48

Güncellenme: 12 Temmuz 2023 11:01

İflas eden kripto kredi sağlayıcısı Celsius, platformun 150 milyon dolar değerinde ether (ETH), polygon (MATIC), polkadot (DOT) ve daha birçok token’ı iade etmediği gerekçesiyle likidite stake platformu StakeHound’a dava açıyor.


Mahkeme dosyalarına göre Celsius, 2021 yılında StakeHound'a 25 bin stake edilmiş native ETH, 35 bin native ETH, 40 milyon MATIC ve 66 bin DOT emanet ediyor. Sonra da Celsius, değeri 150 milyon doların üzerinde olan bu token’ları StakeHound’un likit staking “stToken”larıyla takas ediliyor.


Amerika Birleşik Devletleri Güney Bölgesi New York İflas Mahkemesi'ne sunulan mahkeme dosyası, StakeHound’un kredi sağlayıcısının iflasından sonra İsviçre’de Celsius’a karşı tahkim başvurusu yaptığını gösteriyor.


StakeHound, İsviçre başvurusunda stToken’ları başka token’larla takas etmeye yönelik “hiçbir yükümlülüğü olmadığını” savunuyor. Ayrıca şirket, 35 bin Celsius ETH ile ilişkili anahtarları kaybettiğini ve bu token’ları iade etme yükümlülüğünden kurtulduğunu belirtiyor.


Celsius ise tahkim başvurusunun Amerika Birleşik Devletleri İflas Kanunu’nun 362. maddesine aykırı olduğunu iddia ediyor. ABD İflas Kanunu’nun 362. Maddesi, “otomatik tehir” olarak da bilinen bir kural ve bir kişi veya şirketin iflas başvurusu yaptığı anda alacaklıların borç tahsili veya yasal işlem yapma girişimlerini durduruyor.


2021 yılında StakeHound, kayıplardan Fireblocks’u sorumlu tutmuş ve custody şirketine dava açmıştı. Celsius ise StakeHound’un Fireblocks ile olan ilişkisinin iade edilmesi gereken token’lar hakkındaki yükümlülükleri değiştirmediğini söylüyor.


Celsius’un daha önce bu kaybı müşterilere yansıtmadığı biliniyor.


İlginizi çekebilir:
Daha Fazla Oku

    Celsiusstakingstakehound

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İngiltere Ekonomi Bakanı: Stabil Para ve Staking Yasası Çok Yakında

8 Mayıs 2024 17:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk