Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

USBTC, Celsius’un Varlıklarını Satın Aldıktan Sonra Bitcoin Madencilik Öncülerinden Olmayı Hedefliyor

Madenci, Celsius madencilik teçhizatlarını yönetmek için 75 milyon dolara kadar ödenek sağlayabilir.

26 Mayıs 2023 10:01

Güncellenme: 26 Mayıs 2023 10:47

U.S. Bitcoin Corp. (USBTC) yaptığı basın açıklamasında, iflas eden Celsius’un madencilik varlıklarını satın alma anlaşmasını imzalamasının ardından bilgi işlem gücünü 12,2 EH/s artırarak ABD’deki en önemli madencilerden biri olmak istediğini duyurdu.


Şirket, Celsius varlıklarının satılması için düzenlenen açık artırmayı kazanan Fahrenheit konsorsiyumunun bir parçası. Satın alınacak varlıklar arasında ise bir kredi portföyü, kripto varlıklar ve 121,800 madencilik makinesi yer alıyor. Madenci, alınan tüm madencilik teçhizatlarını kullanılabilir hale getirdikten sonra toplamda en az 270 bin teçhizata sahip olacağını bildiriyor. Böylece şirket, bilgi işlem gücünü Riot Platforms (RIOT), Core Scientific (CORZ) ve Marathon Digital Holdings (MARA) gibi madencilik öncülerinin saflarına yükseltebilecek.


Celsius anlaşması kapsamında USBTC, Celsius madencilik filosunun "münhasır operatörü" olmak için bir veya daha fazla işletme ve hizmet sözleşmesi imzalayacak. Aynı zamanda USBTC, Celsius madencilik filosunu yöneteceği beş yıl boyunca madencilik varlıkları için işletme giderleri hariç yıllık 15 milyon dolarlık bir yönetim ücreti alacak. Böylece madencinin belirli operasyonel gereklilikleri karşılaması koşuluyla, madenci harcamalara ek olarak 75 milyon dolar ödenek sahibi olacak.


Mahkeme dosyaları, yönetim ücretleri adı altında 20 milyon dolarlık bir başka tutarın daha Fahrenheit konsorsiyumuna verileceğini gösteriyor. Ayrıca konsorsiyum, Celsius varlıklarını barındıracak yeni şirkete ait hisse senedi teşvikleri alacak. Bununla birlikte USBTC’nin Celsius makineleri için 100 megawatt’lık bir altyapı inşa etmesi, sistem yükseltmeleri için de 240 megawatt’lık bir kapasite oluşturması gerekiyor.


Miami merkezli firma, iflaslardan doğan fırsatlardan yararlanarak son birkaç ay içinde operasyonel yeteneklerini büyük ölçüde artırmayı başardı. New York’ta tek bir alandan sorumlu olarak başlayan şirket, Eylül 2022’de iflas başvurusunda bulunan Compute North tarafından işletilen üç alanın daha kontrolünü ele geçirdi. Bunlardan ikisi enerji yatırım firması Generate Capital'e aitken, üçüncüsü USBTC ve enerji firması NextEra Energy arasında ortak yürütülüyor.


Celsius varlıklarını yönetecek olan konsorsiyumun diğer üyeleri Proof Group Capital Management, Steven Kokinos ve Ravi Kaza.


Daha Fazla Oku

    Bitcoin madenciliğiCelsiusUSBTC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk