Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Blockchain Derneği, ABD Siyasetindeki Kripto Dostu Adayları Destekleyecek

Blockchain Derneği, kripto dostu adayları desteklemek amacıyla kendi politika hareketini kurdu.

13 Eylül 2022 11:04

Güncellenme: 13 Eylül 2022 14:46

Blockchain Derneği, kripto sektörünün ABD hükümetinin dijital varlıklar üzerindeki tartışmasını yönlendirmek için giderek büyüyen finansman kampanyası çabalarına kendi politika hareketi komitesini (PAC) de ekliyor.


Washington merkezli derneğin Direktörü Kristin Smith, The BA PAC adlı komitenin her iki partinin kripto destekçi adaylarının kampanyalarına katılacağını söylüyor. Zamanlama olarak Kasım’da yapılacak olan ve kongrede demokratların mı yoksa cumhuriyetçilerin mi güç sahibi olacağını gösterecek ara seçimler için geç kalınmış durumda. Ancak PAC, 2024 yılındaki başkanlık seçimlerinde etkili olabilecek bir konumda olacak.


Öte yandan PAC, yine de Kasım ayı seçimlerinde adaylara bağış yapabilecek.


Smith attığı bir tweet’te, “Kriptonun tarafsız olduğu inancındayız. Bu nedenle hangi taraftan olduklarına bakmadan, bu teknoloji için en iyi lan adayları destekleyeceğiz” diye yazdı.


Federal Seçim Komisyonu verilerine göre Smith, hem her iki partiden adaylara hem de sağ eğilimli fon grubu WinRed’e bağış yaptı.


Kripto sektörü siyasi bağış anlamında gelişmiş birçok endüstrinin politik çabalarını geçerek dominant bir güç haline geldi. FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried gibi kripto milyarderleri son yıllarda ABD siyaseti için 10 milyonlarca dolar harcadı.


CoinDesk’in bağlı olduğu Digital Currency Group’un kamu politikalarından sorumlu başkan yardımcısı Julie Stitzel, PAC’in başkanı olacak. Direktörler arasında ise kripto veri sağlayıcısı Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, Kraken kripto borsası global politika başkanı Jonathan Jachym, Wicklow Capital’den John McCarthy ve dijital cüzdan sağlayıcısı Ledger’ın politika başkanı Seth Hertlein bulunuyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk