Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Binance.US’in Kullandığı Yazılım Soru İşaretlerine Yol Açıyor

Menkul kıymet düzenleyicisi, borsanın kayıt dışı işlemlerde bulunduğunu savunuyor.

15 Eylül 2023 13:59

Güncellenme: 15 Eylül 2023 16:12

Perşembe gününe ait mahkeme dosyasında Binance.US’in staking, takas ve aracılık hizmetlerinin federal menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği belirtildi. Borsa, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yürütülen soruşturmada iş birliği yapmamakla suçlanıyor.


Federal ABD düzenleyicileri, kripto borsasının Binance’in uluslararası kolu tarafından sunulan saklama hizmeti Ceffu’yu kullanmasının, varlıkların yurt dışına aktarılmasını durdurmayı amaçlayan emri ihlal ettiğini düşünüyor.


Kanıt Gizleme

SEC’in iddiasına göre, Binance.US’in BAM olarak bilinen holding şirketi, kanıt toplama sürecinde “birçoğu anlamsız ekran görüntülerinden, tarih veya imza içermeyen belgelerden oluşan yaklaşık 200 doküman” sundu.


Komisyon, şirketin uluslararası Binance Holdings Ltd. tarafından sağlanan cüzdan saklama yazılımı Ceffu'yu kullanmasından endişe duyuyor çünkü bu, Changpeng "CZ" Zhao'nun imparatorluğundaki diğer şirketlerin ABD müşteri varlıkları üzerinde kontrol sahibi olabileceği anlamına geliyor.


Binance.US, 12 Eylül tarihli dosyada düzenleyicinin Ceffu’ya yönelik endişelerini “gereksiz iş çıkarma” olarak nitelendirdi.


Şirket, cüzdanlarda Ceffu yazılımının kullanılmasının Binance’e ABD’li müşterilerin fonları üzerinde herhangi bir erişim sunmadığını savunuyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Binancebinance USChangpeng ZhaoSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk