Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Binance Hollanda’dan Ayrılırken Kullanıcılarını Rakip Borsa Coinmerce’e Yönlendiriyor

Dünyanın en büyük kripto borsası, düzenleyiciden onay alamamasının ardından haziran ayında Hollanda’daki faaliyetlerini sona erdireceğini duyurmuştu.

6 Temmuz 2023 16:45

Güncellenme: 6 Temmuz 2023 16:51

Coinmerce tarafından yapılan açıklamaya göre, Binance Hollanda’daki varlığını sonlandırırken ülkedeki kullanıcılarını rakip kripto borsası Coinmerce’e yönlendiriyor.

Hollanda’da yaşayan müşteriler, dünyanın en büyük kripto borsasının sanal bir varlık sağlayıcısı olarak tanınmayı başaramamasının ardından Binance’in hizmetlerine artık erişemiyor. Ancak Binance, 2020’den bu yana faaliyet gösteren ve merkez bankası tarafından tescilli rakip borsasına ücretsiz geçiş imkanı sunuyor.

Coinmerce borsasının CEO’su Jaap de Bruijn, yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Önceliğimiz bu geçişin düzenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak. Kullanıcılar, düzenleyiciler tarafından denetlenen bir süreç doğrultusunda dijital varlıklarını ücretsiz bir şekilde borsamıza aktarabilecekler.”

Binance, geçtiğimiz yıl Hollanda merkez bankası tarafından ülkedeki müşterilere gerekli izinleri almadan hizmet verdiği için 3,3 milyon euro (3,6 milyon dolar) para cezasına çarptırılmıştı. Geçen ay ise platforma Hollanda’dan yeni müşteri kabul edilmeyeceğini, mevcut müşterilerin de 17 Temmuz itibarıyla para yatırma, trade veya satın alım gibi işlemleri gerçekleştiremeyeceklerini açıklamıştı.


Binance, Fransa’da “ağırlaştırılmış kara para aklama” soruşturmasıyla uğraşırken bir yandan da şirket ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, ABD düzenleyicileri tarafından lisanssız menkul kıymetler satışı gerçekleştirildiği iddiasıyla suçlanıyor.

Borsanın sözcüsü, CoinDesk’e şunları söylüyor: “Hollanda pazarından ayrılan Binance, ürünlerini ve hizmetlerini gelecekte Hollanda’da ikamet eden kullanıcılara yeniden tanıtmak için gerekli izinleri alma konusunda oldukça kararlı.”

İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BinancecoinmerceHollanda

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk