Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Binance, Binance.US ve CZ, SEC Davasını Reddediyor

Red önergeleri birçok argümanla ve Kongre doktriniyle destekleniyor.

22 Eylül 2023 09:47

Güncellenme: 22 Eylül 2023 10:28

Binance, Binance.US ve Changpeng “CZ” Zhao, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı davaya yönelik red başvurusunda bulundu. Taraflar, düzenleyicinin menkul kıymetlerle ilgili ihlalleri “makul bir şekilde öne süremediğini” söyledi. Başvuruda, yasalarda açıkça belirtilmemesine rağmen komisyonun dijital varlıkları yetkisi altında tutmaya çalıştığı iddia edildi.


SEC, haziran ayında Binance, Zhao ve Binance.US’i dava etmişti. Mahkeme dosyasında tarafların kayıt dışı menkul kıymet satışı yaptıkları iddia edildi. Davada öne çıkan konulardan biri Binance.US’te bulunan müşteri fonlarının kimlere erişilebilir olduğuydu. Dünkü dosyada ise Binance ve Binance.US’in avukatları, düzenleyicinin iddialarının aşırıya kaçtığını söyledi.SEC sınırlarını aşmaya çalışıyor

Dosyaların birinde, “SEC neredeyse tüm kripto varlıkların ve tüm kripto varlık işlemlerinin menkul kıymet olduğuna inanıyor” ifadeleri yer aldı.


Diğer dosyada ise komisyonun “yatırım sözleşmesi” terimini olduğundan daha kapsamlı tanımladığı belirtildi.


İki mahkeme dosyası da Kongre’nin doktrinlerine dayanarak birçok argüman sundu:


“Kongre 2019 yılından bu yana kripto varlıklar ve ticaret platformları ile alakalı bir düzineden fazla teklif değerlendirdi. Bu tekliflerin hiçbiri SEC’e kripto endüstrisi üzerinde nihai bir yargı yetkisi vermiyor. Buna rağmen SEC, yetkilerinin kapsamını genişletmeye çalışıyor. Binance Holdings Limited (BHL) ve Changpeng Zhao’ya karşı açılan davalar bunun en önemli örneklerinden biri.”Argüman mahkemede bölünmeye yol açtı: bazı hakimler Kongre’nin dijital varlıklara yönelik düzenleyici kuralları açıklığa kavuşturması gerektiğini savunurken bazıları kriptonun doktrini karşılayacak kadar önemli olmadığını söyledi. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi oylama için yasa tasarısı sunmuş olsa da tasarının Senato’dan geçip geçmeyeceği kesin değil.


Daha Fazla Oku

    SECBinancebinance USChangpeng Zhaokripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk