Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Biden ve Trump’ın Çıkacağı Programda Kriptonun da Ele Alınması İsteniyor

CNN’in ev sahipliği yapacağı program hakkında lobiler başladı.

27 Haziran 2024 09:51

Güncellenme: 27 Haziran 2024 09:57

Bu seneki ABD başkanlık seçimleri, kripto para birimlerinin önemli bir politika sorunu olarak ortaya çıktığı ilk seçim oldu. Endüstri, başkan Joe Biden ve eski başkan Donald Trump'ın CNN programında karşı karşıya gelmeleriyle birlikte bu konunun gündeme gelip gelmeyeceği konusunda lobi yapıyor. 


Kripto savunma grubu Stand With Crypto, programa ev sahipliği yapacak olan CNN'i kriptonun da ele alınması konusunda ikna etmek için internet üzerinden bir dilekçe yazma kampanyası başlattı. Grubun sözcüsü, dün yaptığı açıklamada yaklaşık 2.300 kişinin "kripto sorusu çağrısı" yapan dilekçeleri imzaladığını ve gönderdiğini söyledi.


Sözcü Sabrina Siddiqui, "CNN'in Amerikalılara başkan adaylarının bu önemli ekonomik konuda nerede durduğunu bilmelerini sağlamak adına bu fırsatı kullanmaması büyük bir eksiklik olur" dedi.


Stand With Crypto'ya göre, "Başkan adaylarına ilk tartışmada bu dönüşümsel teknolojiye ağırlık verme şansı vermek, seçmenleri eğitmek ve Amerikalı kripto sahiplerinin bilinçli bir oy kullanmasına yardımcı olmak için uzun bir yol kat edecek."


Blockchain Association CEO'su Kristin Smith: “Kriptoyu başkanlık siyasetinin en büyük sahnesinde olası bir konu olarak tartışmamız dikkat çekici ve endüstrinin değerini ulusal siyasi tartışmalara iletmede ne kadar ilerleme kaydettiğimizin bir göstergesi. Kripto endüstrisi ve büyüyen kullanıcı tabanı, adayların dijital varlıklara yaklaşımları konusunda tartışmaları için oldukça istekli.”


Trump, ABD kripto madenciliğini açıkça destekliyor ve ABD'nin bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarmasına karşı. Ayrıca kendisi Biden'ın madencilerden vergi alma çabasını ve Biden yönetiminin CBDC’lere olan ilgisini kınıyor.


DeFi Eğitim Fonu sözcüsü, "Adayların yalnızca dijital varlıkların nasıl düzenleneceğini değil, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'nde yeniliği engellemeyen sorumlu düzenlemelerin nasıl oluşturulacağını tartışmalarını bekliyoruz" dedi.


Daha Fazla Oku

    abd seçimJoe BidenkriptoDonald Trump

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk