Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD Anket Sonuçları: Çoğu İnsan Kripto Konusunda Çekingen

İnsanların üçte ikisinden fazlası dijital varlık gelişmelerine güvenmemesine rağmen, yüzde 21'i kripto politikaları konusunda oldukça katı.

7 Mayıs 2024 17:59

Güncellenme: 8 Mayıs 2024 01:39

ABD'li politikacılar kripto sorunlarına nasıl yaklaşacakları konusunda boğuşmaya devam ediyor. Sektöre yönelik yapılan Harris Poll anketine göre, bazı eyaletlerdeki seçmenlerin yaklaşık %21'i kripto para politikalarını desteklerini etkileyecek kadar önemli bir konu olarak görüyor.


Anketi yaptıran ve sonuçlarını olumlu olarak değerlendiren Digital Currency Group'un politikadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Julie Stitzel: "Elde edilen veriler, Senato eyaletlerindeki seçmenler için kriptonun önemli bir unsur olduğunu ve kripto yanlısı bir pozisyonun politika yapıcılar ve adaylar için pozitif bir etken olduğunu gösteriyor."


Sonuçlar, ankete katılanların yaklaşık %14'ünün kripto para sahibi olduğunu, diğerlerinin de gelişmekte olan finansal teknoloji hakkında yüksek bir farkındalığa sahip olduğunu ortaya koyuyor. Ancak Michigan, Ohio, Montana, Pennsylvania ve Arizona'daki insanlardan gelen yanıtlara göre, ankete katılan her üç seçmenden birinden azı (%31) dijital varlıklar hakkında olumlu görüşlere sahip.


Oylama kararlarında adayların kriptoya yaklaşımlarını da hesaba katacaklarını söyleyen kripto pozitif gruptakiler, ankete katılanların yaklaşık yüzde 13'ünü temsil ediyor. Geriye dijital varlıklara dost politikalar konusunda o kadar da hevesli olmayan %8'lik bir kesim kalıyor. 


Ankete katılanların üçte ikisinden fazlası, başkan ve Kongre de dahil olmak üzere federal yetkililerin kripto konusunda yeterli politik kararları alma konusunda hazır olduğunu düşünmüyor.


Blockchain Association CEO'su Kristin Smith, yaptığı açıklamada "dijital varlıkların yaklaşan seçimlerde önemli bir sorun olarak ortaya çıktığını" belirtti.


Veriler, ABD nüfusunun %14'ünün kripto sahibi olması durumunda 47 milyon kadar insanın dijital varlık sahibi olabileceğini düşünüyor, ki bu da mücadele edilmesi gereken çok fazla seçmen anlamına geliyor. Anket, iki siyasi parti arasında oldukça yakın bir denge olduğunu gösteriyor. Ancak anket, kripto yanlısı seçmenlerin oy kullanmaya diğerlerinden daha az meyilli olabileceğini de öne sürüyor.


Daha Fazla Oku

    abd2024 seçimanketPolitika

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk