Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

AB’li Milletvekilleri Anonim Kripto Cüzdan Sınırlamalarının Lehine Oy Kullandı

Kripto kuralları, Avrupa Parlamentosu Komiteleri tarafından desteklenen kara para aklama revizyonunun bir kısmını oluşturuyor.

28 Mart 2023 16:05

Güncellenme: 28 Mart 2023 16:15

Avrupa Parlamentosu'nun iki önemli komitesindeki milletvekilleri, kara para aklama yasalarının geniş ölçekli revizyonunun bir parçası olarak, doğrulanmamış kripto kullanıcılarının yaptıkları ödemelere sınır getirilmesi lehine oy kullandı.


İşletmelerin yüksek miktarda nakit ödemeleri kabul etmelerini yasaklamaya ve yeni bir Kara Parayla Mücadele Otoritesi (AMLA) kurmaya yönelik önlemlerle birlikte düşünülen planlar, salı günü parlamentonun Ekonomi ve Sivil Özgürlükler Komiteleri tarafından altı çekimser oyla onaylandı.


99 milletvekili yasanın lehine; 8 tanesi de limitler aleyhine oy kullandı.


Parlamentonun revizyon müzakerelerini yöneten Fransız Milletvekili Damien Carême gazetecilere daha öncesinde, işlem yapan kişinin düzenlemeye tabi bir cüzdan sağlayıcısı olması ya da kimliğinin bilinmesi durumunda 1.000 euro’luk üst sınırın uygulanmayacağını, dolayısıyla planlarının kripto ödemelerini engellemeyeceğini söyledi. 


Önlemler, Pandora Belgeleri sızıntıları ve Danske Bank’ın Rus fonlarının işlenmesi de dahil blok içinde birtakım kara para skandalının ardından gündeme getirildi.


Oylama, monero ve dash gibi anonimliğe izin veren kanun dışı kripto paraları yasaklamak isteyen AB üye devletlerini temsil eden Konsey ile müzakerelerin başlamasına müsaade ediyor. Ayrıca parlamento Nisan ayında, fonların transferi anında ödeme yapan kişilerin kimliklerinin belirlenmesini sağlayan kuralların son onayını verecek.


Daha Fazla Oku

    AMLAMİCAkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Lido, Ethereum için Potansiyel Bir Risk Olabilir mi?

24 Eylül 2023 11:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk