Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Politika

ABD’nin Yeni Teknoloji Yasa Tasarısı Beyaz Saray’a Blokzincir Danışmanı Pozisyonunu Getiriyor

Kongre tarafından kabul edilen partiler üstü yasa tasarısı bilgisayar çip üretimine destek sağlarken, Başkan’a dijital varlıklar üzerine danışmanlık verecek yeni bir pozisyon açıyor

29 Temmuz 2022 11:01

Güncellenme: 29 Temmuz 2022 14:04

Başkan Joe Biden’ın onayına sunulacak bilgisayar çip üretimini teşvik eden ABD yasa tasarısı aynı zamanda Beyaz Saray yönetiminde yer alacak kripto danışmanı pozisyonunu da içeriyor.


Temsilciler Meclisi’nde Perşembe günü yapılan oylamanın ardından iki kanadın da onayını alan partiler üstü nitelikteki yasa tasarısı, Bilim ve Teknoloji Politikaları Ofisi’nde çalışacak hem blokzincir hem de kripto para konularıyla ilişkili yeni bir danışman getirecek.


Kongre Blokzincir Kurulu’nun eş başkanı ve bir kripto destekçisi Temsilciler Meclisi üyesi Darren Soto yaptığı açıklamada, “Hükümetimizde inovasyonun esas şeklini almaya başlamasını devam ettirebilmek için gerekli politikaların geliştirilmesinden gurur duyuyorum” diyor.


Çip ve Bilim Kanunu olarak da bilinen söz konusu yasa tasarısı çok sayıda Cumhuriyetçi vekilin desteğini kazanarak Demokrat ağırlıklı çabalar sonucunda hem Demokrat parti hem de Başkan Biden için önemli bir siyasi zafer sayılacak.


Beyaz Saray’ın bilim ofisi dijital varlıkların iklim değişikliği üzerindeki etkilerini incelemek ve bu konuya dair yıl içinde bir rapor hazırlanması için başkanlık kararnamesiyle görevlendirilmişti. Beyaz Saray kamuoyunun bilgilenmesi adına Mart ayında bu raporu talep etmişti.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

En Çok Konuşulanları İncele

Somera Sosyal Medya Trend Verileriyle

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk