Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD Temsilciler Meclisi'nden Emmer: “Kripto Mevzuatı En İyi İhtimalle Yıl Sonuna Kalacak”

Temsilci Tom Emmer, kripto yasasının en iyi ihtimalle seçimden sonraki oturuma kalacağını bildirdi.

30 Mayıs 2024 10:00

Güncellenme: 30 Mayıs 2024 10:33

ABD Temsilcisi Tom Emmer (R-Minn.) kripto endüstrisinin Kongre'deki yüksek profilli kazanımlarına rağmen, büyük denebilecek bir mevzuatın Senato'da kritik bir engelle karşı karşıya olduğunu kabul etti.


Emmer, CoinDesk'in Austin, Teksas'ta gerçekleştirilen Consensus 2024 etkinliğinde yaptığı açıklamada, Meclis onaylı 21. Yüzyıl için Finansal İnovasyon ve Teknoloji Yasası (FIT21) için bir şans varsa da bunun seçim sonrası ile yıl sonu arasındaki zaman diliminde konuşulacağını söyledi.


Normal şartlardaki bir yasama sürecinde Meclis’te büyük bir çoğunluğun desteğini alan FIT21’in çoktan Senato’nun öne çıkan konularından biri haline gelmiş olacağını açıklayan Emmer, milletvekillerinin tasarıyı ele alması veya benzer bir yasa tasarısı üzerinde ciddi bir çalışma yapması durumunda yeniden Meclis'e sunulması gerekeceğini bildirdi.


Kongre'den onay alan ilk kapsamlı dijital varlık yasası FIT21, eski Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi de dahil olmak üzere Başkan Joe Biden'ın muhalefetine rağmen 71 Demokrat evet oyu verdi.


Benzer şekilde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu muhasebe politikasını devirmeye yönelik 121 No'lu Personel Muhasebesi Bülteni (SAB 121), Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer de dahil olmak üzere Meclis ve Senato'dan geçtiğinde Demokratlarda şok dalgasına yol açtı. Biden bu kararı veto etmekle tehdit etti.


Emmer, mecliste kriptodaki sorunlara yönelik kararların altında "iyi niyet" olduğunu ekledi.


Olayların, Beyaz Saray üzerinde büyük bir etkiye sahip olan "kripto karşıtı" Senatör Elizabeth Warren'ı (D-Mass.) aştığını savundu.


Emmer, kriptoda kritik bir rol oynayan SEC Başkanı Gary Gensler'ın "veda yolunda" olduğunu ve yönetimdeki avanslarını kaybettiğini de söyledi.


Daha Fazla Oku

    abd temsilciler meclisitom emmerKripto Yasası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk