Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD Temsilciler Meclisi, Federal Rezerv'in CBDC Çıkarmasını Yasaklayan Yasa Tasarısını Onayladı

Tasarının Senato'dan geçip geçmeyeceği belirsiz.

27 Mayıs 2024 10:42

Güncellenme: 27 Mayıs 2024 11:25

ABD Temsilciler Meclisi, Federal Rezerv'in bir merkez bankası dijital para birimi çıkarmasını önlemek için bir meclis oylaması gerçekleştirdi.


Whip Tom Emmer (R-Minn.) tarafından tanıtılan CBDC Gözetim Karşıtı Devlet Yasası, ABD merkez bankasının dijital bir doların geliştirilmesine yönelik çabalarını engellemeyi amaçlıyor. Cumhuriyetçiler, potansiyel bir CBDC'nin Amerikalıları kontrol etmek için kullanılabileceğine dair endişelerini dile getirdiler.


Demokratlar, perşembe günkü oylamadan önce gerçekleştirilen müzakereler sırasında endişelerin abartıldığını ve olası yasağın kamu sektörü inovasyonunu ve araştırmalarını engelleyeceğini söyledi. 213 Cumhuriyetçi ve 3 Demokrat tasarı lehine oy verirken, 192 Demokrat tasarı aleyhine oy kullandı.


Perşembe günkü oy sayımı, bir gün önce 71 Demokrat ve 208 Cumhuriyetçinin kabul edilen ve ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'na dijital varlıklar üzerinde daha fazla spot piyasa yetkisi verecek olan 21. Yüzyıl için Finansal İnovasyon ve Teknoloji Yasası ile çelişiyor.


Sektör katılımcıları, çarşamba günü onaylanan ve yalnızca kripto piyasası sorunlarına odaklanan bu ilk yasa tasarısının sektörün nihayet kayda değer sayıldığını işaret ettiğini düşünüyor.


Endüstri lobi grubu Blockchain Association'a başkanlık eden Kristin Smith, "FIT21'in meclisten geçmesi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kripto endüstrisi için bir dönüm noktası" diyor.


Milken Enstitüsü'nde FinTech direktörü Nicole Valentine de benzer şekilde tasarının meclisten geçişini "nezaketli bir karşılama" olarak nitelendiriyor.


Bununla birlikte, hem piyasa yapısı hem de CBDC karşıtı tasarılar da Senato'da benzer bir yoldan geçiyor ve sonuç almıyor.


Daha Fazla Oku

    cbdcabd temsilciler meclisifederal rezerv

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk