Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, Kriptoyu İlgilendiren Risk Kurallarını Değiştirebilir

CFTC, risk yönetimlerinin gözden geçirilmesini önerdi. Bir komisyon üyesi, potansiyel kripto tehlikelerinin hesaba katılması gerektiğini belirtti.

2 Haziran 2023 10:51

Güncellenme: 2 Haziran 2023 11:08

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) üyesi Christy Goldsmith Romero, gözden geçirilmesi önerilen risk yönetimi kurallarının kriptodaki potansiyel tehlikeler doğrultusunda değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Romero, şirketlerin yatırımcıları kripto volatilitesine ve risklere karşı uyarması gerektiğini ekledi.


CFTC risk yönetimi programındaki olası değişiklikler hakkında üyelerin yorum yapabilmesi için perşembe günü bir teklif sundu. Romero’nun burada yaptığı önerilerde, “dijital varlıklar, yapay zeka ve bulut hizmetleri gibi teknolojilerin de önemli riskler taşıyabilecek alanlar olduğunu” söyledi.


Komisyon üyesi şu ifadeleri kullandı: “Beraberinde belli başlı riskler de getiren bu teknolojik gelişmeler, risk yönetimi gerekliliklerimiz dahil gerekli düzenleyici gözetimlerden geçmelidir. Dijital varlıkların bankalar ve borsa aracılarıyla entegrasyonu, mevcut riskleri artırabilir.”


Endüstrideki muhafaza (custody) uygulamalarıyla ilgili devam eden sorunlara da değinen Romero, “borsa aracılarının müşteriye ait mülkleri stabilcoin’ler ve diğer dijital varlıklar cinsinden tutması bilinmeyen risklere yol açabilir” ifadelerini kullandı.


CFTC, “önerilen kuralların önceden bildirilmesi” kapsamında 60 gün boyunca kamuoyu yorumlarını almaya devam edecek. 


Daha Fazla Oku

    CFTCdüzenleyicilerkriptorisk yönetimi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Para Ticaretinde Risk Nasıl Yönetilir?

23 Eylül 2023 13:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk