Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Yükseltme Sonrasında Ether’i Tutabilene Aşkolsun

ETH'nin toplam kripto piyasasındaki payı bir ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

14 Nisan 2023 08:23

Güncellenme: 14 Nisan 2023 08:37

TradingView’ın sağladığı verilere göre, ether’in (ETH) Çarşamba günü gerçekleştirdiği Shanghai yükseltmesinin ardından 2.000 doların üzerini gören rallisi, bitcoin'in (BTC) hakimiyetini yaklaşık iki yılın rekor seviyesinden düşürdü.


TradingView’ın sağladığı verilere göre, bitcoin’in (BTC) piyasa dominansı Çarşamba günü yüzde 49,06'ya kadar yükselmişken Ether’in (ETH) fiyatı arttıkça yüzde 48,12'ye geriledi. Metrik en son yaklaşık 21 ay önce Temmuz 2021’de yüzde 49 seviyesini görmüştü.


ETH hakimiyeti Perşembe günü, yükseltmenin ardından yüzde 19.87'ye çıkarak bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.


BTC hakimiyet oranı, BTC piyasa değerinin, kripto para piyasasının toplam piyasa değeri içindeki payı olarak adlandırılırken,metrik ise BTC'nin daha büyük kripto pazarına oranla göreceli gücünü değerlendirmek ya da altcoin'lerin daha iyi performans gösterdiği dönemleri belirlemek için önemli bir kriter. Ether hakimiyeti de, ikinci en büyük kripto para biriminin kripto pazarındaki görece değerini belirtir.


Ether’in artan performansı bitcoin’in pazardaki payını azaltırken, bu değişim, Shapella olarak da bilinen ve  uzun zamandır  beklenen yükseltmenin Çarşamba günü sorunsuz şekilde tamamlanmasının ardından geldi.


Shapella, Aralık 2020'de gerçekleşen lansmanından bu yana ilk kez Ethereum’un hisse kanıtı blok zincirinden yaklaşık 35 milyar dolar değerinde 17,4 milyonun üzerinde stake edilmiş paranın çekilmesini sağladı.


Daha Fazla Oku

    EtherBitcoinshapellaralli

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk